Jste zde

Když klávesnice trucuje, měli byste ji vyměnit

Zdroj: www.bigstockphoto.com
„Zase zlobí klávesnice,“ rozčilujete se. Potřebujete přepsat text a klávesnice vašeho notebooku stávkuje. Každou chvíli nějaký překlep, klávesy nejdou domačkovat. Práce vám trvá mnohem déle, pořád něco opravujete. Vypadá to, že nastává čas na výměnu.

15. 7. 2017

Životnost není nekonečná 

Nic nevydrží věčně a klávesnice notebooku rozhodně není výjimkou. Používáte-li notebook každý den po dobu několika hodin, je více než logické, že se klávesnice postupně opotřebovává a objevují se problémy. 

Klávesy se odmítají vracet do původní polohy. Naskakují jiné znaky, než ty, které jste mačkali. Přestože klávesnice musí vydržet poměrně vysokou zátěž, dříve či později začne projevovat znaky opotřebení. Popisovanými signály vám dává na vědomí, že její zlaté časy už dávno uplynuly. 

Nezbývá, než situaci pochopit a rychle se rozhodnout pro její výměnu. Každý předmět, i tato součást počítače, má totiž pouze určitou životnost. Zkrátka klávesnice k notebooku touto cestou žádá o výměnu. Nejlepší je vyhovět. Jinak totiž budete sami sobě přidělávat nemalé problémy.

Za tři dny máte stroj jako nový 

S opotřebovanou klávesnicí se pracuje těžko. Stačí už jenom ošoupané znaky na klávesách. Hledat, který znak stisknout, je nepříjemné. Málokdo navíc dokáže psát všemi deseti po paměti. Klávesy na dlouho používané klávesnici se mohou špatně mačkat, vynechávat, nebo naopak tisknout znaky víckrát. 

Potíže způsobí i trocha tekutiny vylité do klávesnice. A to i když uschne, a na první pohled se zdá, že je všechno v pořádku. Voda ale koná své dílo zkázy, i když ji není vidět… A co teprve, když se vám povede zkropit celý notebook. Potom přijdou vhod i nové displeje pro notebook. Naštěstí jejich výměna pro odborníky není nijak složitá a za 3-4 dny máte svůj stroj zpátky a bude jako nový.