Jste zde

Je čas! Připravit zahradní bazén na letní sezónu

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Patříte k milovníkům koupání a léto byste si bez bazénu nedokázali představit? Pak zpozorněte. Právě teď totiž nastal ten správný okamžik připravit bazén na letní sezónu. Nenechte se letos zaskočit tropickými teplotami a bazén napusťte včas.

4. 5. 2017

Ideální doba pro přípravu bazénu na letní sezónu je závislá na počasí. Obvykle tato doba nastává na přelomu dubna a května, kdy se noční teploty drží trvale nad nulou. V horských oblastech pak tato doba nastává zhruba o měsíc později. 

Pojďte se s námi podívat, co všechno musíte udělat, aby koupání pro vás bylo tím opravdovým požitkem. Odzimování bazénu zvládne každý

Sezónní nebo celoroční bazén

Bazén, který není nutné na zimu uklízet, zbavte dilatačních plováků, popřípadě PET lahví a veškerých nečistot. Velké nečistoty vytáhněte pomocí síťky. Dno a stěny bazénu vyčistěte pomocí kartáče nebo za pomoci bazénového vysavače. Pokud jste bazén důkladně vyčistili před zimou, s jeho přípravou budete mít snazší práci. 

Počasí zatím nepřeje, ale ohřát se můžete třeba v sauně: Sauna, saunování a jeho pozitivní vliv na lidský organismus

Víte, že ideální pH vody v bazénu by mělo být v rozmezí 6,8 – 7.2? Zdroj: www.marimex.cz

Jste-li majitelem nadzemního bazénu, pak jste si povinnost vyčistit bazén splnili už na podzim. Nyní jen stačí najít pro bazén čisté místo, rozložit bazénovou podložku a stavět nebo foukat. Práci vám mohou ulehčit praktické ruční, nožní nebo elektrické pumpy. Že takového pomocníka ještě nemáte? Nevěste hlavu. Praktickou pumpu pořídíte v každém lepším obchodě s bazény a příslušenstvím. 

Aby koupání bylo tím opravdovým požitkem 

Dalším krokem při přípravě bazénu na sezónu je doplnění vody a zapojení veškeré přídavné technologie. Jako první byste měli zapojit bazénovou filtraci, poté by měl následovat solární ohřev, dávkovač chemie a podobně. Důležité je pozorně zkontrolovat veškeré spoje, stav hadic a kvalitu všech těsnění. 

Přelom dubna a května není zrovna vhodný ke koupání, nicméně je to ideální doba, kdy se vrhnout na přípravu zahradního bazénu. Zdroj: www.bigstockphoto.com

V zimě totiž mohlo dojít k jejich poškození a je nutné je vyměnit. Jednou za dva roky také doporučujeme vyměnit pískovou náplň v pískové filtraci. Výměnou si zajistíte nejen čistou vodu, ale i optimální pH vody.   

Náš tip: Zamýšlíte si pořídit bazén? Objednat si jej můžete online nebo v sídle společnosti Marimex v Praze Libuši, kde máte dokonce možnost si některé z vystavených bazénů vyzkoušet. 

Čistá a nezávadná 

Posledním avšak důležitým krokem přípravy bazénu je úprava kvality vody v něm. Filtrace vás zbaví jen větších nečistot. Na řasy a mikroorganismy je nutné nasadit těžší kalibr v podobě bazénové chemie. Pomocí testerů také zkontrolujte pH vody. Špatné pH vody totiž může vést k zakalení, ke korozi kovových prvků v bazénu a k nepříjemným zdravotním problémům. Proto jej nepodceňujte! 

POkud jste majitelem sezónního nadzemního bazénu, nejspíš vás nečeká jeho čištění. To už jste si odbyli na podzim.Zdroj: www.marimex.cz

Firma Marimex nabízí celou škálu bazénové chemie a řešení má i pro ty, které trápí ekzémy či jiné alergické projevy po vykoupání se v chlorovaném bazénu. Vybírat můžete z celé řady produktů bezchlorové či kyslíkové chemie. Navíc s výběrem jednotlivých produktů vám jistě pomohou odborníci s mnohaletou zkušeností. 

Nyní jste s přípravou vašeho bazénu u konce. Příjemnému osvěžení tak už nic nebrání. Snad jen to počasí.