Jste zde

Jak využít volný pokoj? Zařiďte si kino nebo tělocvičnu

Zdroj: Наталья Видович, Wikimedia Commons
Pokoj navíc končí ve většině domovů podobným způsobem - zarovnaný věcmi, které se nám nehodí do obýváku, nebo jako místo pro sušení prádla. To je ale marnění vzácného prostoru!

10. 11. 2020

Trochu pohybu pro zdravé tělo

Na západě hojně využívaný trend, u nás hodně opomíjený - nebojte se změnit volný pokoj na své malé soukromé fitness centrum. Na zem natáhněte koberec, který tlumí hluk, ke zdi přišroubujte žebřiny, do rohu postavte rotoped a nezapomeňte na pořádný sound systém, který vám pomůže přežít sérii sklapovaček.

V tělocvičně by měl být dostatek prostoru a měla by se snadno větrat. Pokročilí požitkáři si mohou v pokoji postavit malou domácí saunu.

volnypokoj2

K domácímu kinu patří dobré zatemnění, tlumené lampičky, pohodlné sezení a popcorn na dosah. Zdroj: Derek Jensen, Wikimedia Commons

Nakrmte ducha

Vybavte si svůj mediální pokoj. Co to znamená? Na jedné stěně knihovnu, cédéčka s přehrávačem, na druhé straně plátno a projektor na filmy a hodně pohodlné sezení. Při přípravě pokoje nezapomeňte na dobré zatemnění oken, ale také kvalitní lampu na čtení.

Kam zabloudí hráči

Vybudujte si v bytě zábavní centrum. Stačí se zamyslet nad tím, co vás baví. Do centra můžete postavit stůl na karetní hry nebo kulečník, k obrazovce připojte herní konzole a nebo vsaďte na šipky či staré digitální poklady.

Prostor může dostat také kreativita - zařiďte si koutek pro hru na hudební nástroje či stojan s malířským plátnem. Až vás budou tahy štětcem nudit, odskočte si k deskové hře nebo fotbálku.

volnypokoj3

Ne v každém herním pokoji musí být kulečník či stolní fotbal. Rozmyslete se, co vás, vaši rodinu a vaše přátele nejvíc baví. Třeba zjistíte, že nejvíc místa budete potřebovat na skladování deskových her a skládání puzzle. Zdroj: Diosanborrego, Pixabay.com

Útočiště všech párů bot

Možná se volná místnost nejlépe hodí pro šatnu. Proč by tohle mohla být ta správná volba? Uvolníte místo v ložnici či obýváku a svoje věci si budete moct zorganizovat přehledně. V šatně nemusíte mít zavírací skříně, stačí využít štendry jako v zákulisí módních přehlídek. Využít můžete i komodu s mnoha zásuvkami pro šperky a hodinky. Doprostřed místnosti postavte malý gauč či větší taburet a nezapomeňte na zrcadlo až k zemi. Sen mnoha žen nemusí být tak vzdálený!

volnypokoj4

Vybudujte si svou zimní zahradu, do které se budete moct schovat před civilizací. Zdroj: CollageArts, Pixabay.com

Schovejte se ve své osobní džungli

Toto řešení je vhodné zejména pro slunné pokoje. Vybudovat si totiž můžete svou malou vnitřní zahradu. Odstraňte z místnosti koberec, který by se hůř udržoval. Ideálním povrchem je terakotová dlažba, která je praktická a efektní. Do pokoje si nastěhujte květiny, palmy či keříky podle vlastního výběru.

Zbytek místnosti můžete zařídit jako čítárnu - s lenoškou, malým stolkem a dřevěnou knihovnou. Krom lampy na čtení můžete místnost prozářit malými lampičkami na zemi, které budou zespodu osvětlovat květiny. Dopřejte jim hodně světla, z oken můžete sundat záclony a závěsy vyměnit za bílé průsvitné pruhy látky po stranách oken. Nábytek by měl být z přírodního materiálu. Jak necháte zarůst svou zimní zahradu, už je pak jen na vás.