Jste zde

Jak vybrat správný kotel pro vaši domácnost?

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Přemýšlíte o výměně topného systému ve vaší domácnosti a stále váháte, jaký způsob vytápění zvolit? V našem článku vám poradíme, jak postupovat při výběru optimální varianty vytápění.

30. 1. 2016

Jaký zvolit systém vytápění, aby byl co nejúčelněji použit, závisí na několika hlediscích - na potřebném výkonu, na energetickém nosiči a také na individuálních požadavcích provozovatele zařízení. V současnosti je řada možností technického řešení pro vytápění či ohřev teplé vody a základní otázka zní – čím budete topit?

Olejová kondenzační technika

Olejové vytápění patří díky kondenzační technice k ekonomicky a ekologicky šetrným možnostem. Pokud máte olejovou nádrž či odpovídající prostor a už jste topili olejem a hledáte tepelný zdroj s dobrým poměrem cena – výkon, můžete zvolit právě tuto možnost.

Jaký typ kotle vybrat? Nechte si poradit od odborníků!Zdroj: www.viessmann.cz

Plynové kotle

Přemýšlíte o tepelném zdroji v dobrém poměru cena – výkon, máte v domě plynovou přípojku, nedisponujete sklepem a odrazuje vás potřeba zásoby paliva? V tom případě jsou pro vás ideální plynové kondenzační kotle. Při pořízení kondenzačního kotle navíc aktivně přispějete k ochraně ovzduší a životního prostředí. Tyto kotle dosahují účinnosti až 98 %. Procesem kondenzace se zvyšuje efektivita a snižují se náklady na vytápění a zatížení životního prostředí.

Kotel na dřevo

Pokud máte oproti předchozí variantě skladovací prostory, nechcete být závislí na oleji či plynu a vyšší počáteční investice vám nevadí, jsou pro vás ideální variantou kotle na tuhá paliva. Vytápění dřevem je cenově atraktivní a výkyvy ve vývoji cen jsou navíc velmi malé. Kotle na dřevo Viessmann disponují vysokou spolehlivostí, dlouhou životností, komfortním výhřevným teplem a úsporou nákladů.

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla využívají regenerativní energii ze země, slunce, spodní vody nebo vzduchu. Snižují spotřebu fosilních paliv, šetří cenné zdroje a snižují emise CO2.

Pokud máte dobře tepelně izolovaný dům, na pozemku můžete provést vrt a najít místo pro instalaci vzduchového tepelného čerpadla, můžete zvážit tento moderní a ekonomický způsob vytápění, zejména pak u novostaveb.

Pokud potřebujete s výběrem kotle pomoci, neváhejte nás kontaktovat.