Jste zde

Jak rozdělit velkou místnost? Pár jednoduchými triky

Zdroj: pixabay.com
Zabydlete velké místnosti ve svém domově bez zbytečného stavění zdí. Poradíme vám, jak na to.

6. 1. 2021

Je to výhoda a tak trochu trápení. Velké prostory vynikají vzdušností a nabízejí mnoho možností využití. O to těžší je ale zabydlení takových místností. Poradili jsme se s designéry a máme pro vás tři tipy na to, jak si z obrovského obýváku udělat útulné bydlení.

Na rozdělení prostoru zastěnami nebo paravany raději zapomeňte.Zdroj: pixabay.com

Vezměte to od podlahy

Ze všeho nejdříve si rozmyslete, co všechno chcete ve své velké místnosti mít. Má to být standardní obývák, knihovna, pracovna, herna nebo třeba ještě meditační místo? Tou nejjednodušší cestou je opticky rozdělit podlahu různými koberci. Zvolte pod gauč koberec s vyšším vlasem, abyste se do něj mohli o večerech pěkně zabořit. Svoje relaxační místo pokryjte dekou a osázejte dekoračními poštáři, jiný koberec zvolte tam, kde si budou hrát vaše děti. Můžete také většinu podlahy pokrýt jedním velkým kobercem a přes něj pokládat další kusové koberce.

Zahrajte si rošádu

Stačí, když s lemem koberce zarovnáte také gauč. Iluze nové místnosti je rázem tu. Rozmístěte gauč, křesla a stolek tak, aby vám vytvořily opticky uzavřený prostor v jedné části pokoje. Do druhé půlky pak můžete postavit jídelní stůl s židlemi. Nejste si jistí, jak s nábytkem zamíchat? Na internetu najdete řadu programů, které vám dovolí postavit si svůj virtuální pokoj i s nábytkem a pak si vyzkoušet různé variace.

Zkombinujte oddělení koberci, nábytkem i světly pro jasný výsledek.Zdroj: pixabay.com

Vzneste se do výšek

Zcela evidentní variantou je pak řešení pomocí paravanů či skříní. Jestliže se ale nechcete vydat tímto směrem a ztratit tak výhodu velkého prostoru, zamiřte ještě výše. Velký kus práce umí udělat i výrazná svítidla a lustry. Postačí také dostatečně rozložité lampy. V kombinaci s kusovým kobercem je to docela snadné řešení.