Jste zde

Jak probíhá testování matrací?

sleeplab Zdroj: matracetropico.cz
Taky jste někdy přemýšleli, jak se testují matrace? Nástup nových technologií se nevyhnul ani světu spánku. Přečtěte si, jakým způsobem takové testování probíhá u matrací české značky Tropico.

9. 7. 2020

Pod pojmem testování matrací si někdo může vybavit práci snů. Spát na různých matracích a vybírat ty, na kterých se spalo nejlépe. My máme na mysli spíše testy mechanické pomocí moderních technologií. Ještě před výrobou kvalitní matrace jsou testovány použité materiály, čímž je zaručena jejich zdravotní nezávadnost. Následně probíhají zátěžové testy, které zkoumají, co vše matrace vydrží.  My zacházíme ještě dál a matrace testujeme s ohledem na jejich ortopedické vlastnosti a jejich vhodnost vzhledem ke konkrétnímu typu postavy jedince, který na matraci spí.

Díky mezinárodní kooperaci s Hilding Anders má výrobce matrací Tropico k dispozici ty nejmodernější materiály a technologie nejen při výrobě matrací, ale také při jejich testování. Přímo v místě výroby jsme vybudovali testovací centrum Ergolab, kde zkoumáme důležité vlastnosti matrací. K dispozici máme i testovací centrum SleepLab ve Švýcarsku, kde se mimo mechanickou výdrž matrace testují i ergonomické, hygienické, teplotní a vlhkostní vlastnosti. Aby matrace těmito testy prošla, musí být se přizpůsobit stavbě těla, být odolná proti bakteriím, plísním i fyzickému opotřebení a schopná udržovat teplotu i vlhkost vhodnou pro lidský spánek.

Zdroj: matracetropico.cz

Nejčastější způsob testování matrací

Nejčastějším procesem mechanického testování matrací je zátěžový test matrací. Cílem tohoto testu je zjistit míru změkčení, proležení a celkové deformace v čase. Matrace je tak namáhána pomocí testovacího válce 40 – 150 tisíci mechanickými cykly. Tyto cykly odpovídají běžnému používání od 2 do 8 let. U každé matrace z nabídky Tropico naleznete piktogram, kde je uveden právě počet mechanických cyklů. Například u nejoblíbenější matrace Super Fox je to 100 000 cyklů, proto je možné na jádro matrace nabídnout záruku 6 let.

Ergo Check

Zvolit správný typ matrace není snadné – její skladba totiž může nepříznivě ovlivňovat váš spánek. Pomocníkem vám bude právě přístroj Ergo Check. Jedná se o velmi citlivou podložku, která je vybavena tlakovými body. Ty po ulehnutí vyhodnotí bodové rozložení váhy v závislosti na vaší poloze spánku. Měření je poté demonstrováno barevným diagramem. Výsledkem je možnost vybrat si matraci přesně na míru zdravotních požadavků.

Zdroj: slumberland.cz