Jste zde

Inventura před sezonou: Připravte se včas na zahradní party

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Sezona zahradních večírků je sice ještě daleko, ale ne zase tolik, abychom nemohli plánovat. I letos si určitě užijete mnoho večírků, grilovaček, dětských oslav a sešlostí. Zahradní party jsou čím dál populárnější, a proto se vyplatí být předem připravení

15. 1. 2017

V dnešním článku si společně uděláme malou inventuru před sezónou. Seznámíme vás s pár tipy, které vám umožní stát se králi zahradních party a vytvořit tak pro všechny vaše hosty prostředí, kde se budou cítit dobře. 

Inventura po zimě

Po zimě toho nebude málo, co bude potřeba zkontrolovat. Proto si už nyní začněte dělat seznam nutných oprav. Všechny věci se jednou opotřebují, a proto je vhodné vyměnit je za nové, nebo alespoň opravit. Nemusí se nutně jednat o drahé věci, ale jakmile vaše zahrada prokoukne, získá oslava zcela jiný břink. 

Mimo veškeré parády je nutné myslet i na bezpečí všech zúčastněných. Nyní máme na mysli například protiskluzovou terasou dlažbu a jiné vybavení, kde je potřeba vzít v potaz nejen vzhled, ale i funkčnost. 

Zdroj: www.tarchi.sk

Když se na tyto věci, jako je zahradní nábytek, dekorace, grilovací nádobí a jiné pomůcky zaměříte teď, nebudete muset před oslavou narychlo improvizovat. Nehledě na to, že mimo sezonu seženete mnoho věcí za lepší cenu. 

Chtělo by to nový zahradní krb? 

Popřemýšlejte, o kolik se rozrostla vaše rodina, abyste včas opatřili dostatek židlí či lavic a velký stůl. Není nic příjemného, když si několik hostů nemá kam sednout. Nedisponujete-li velkým prostorem, opatřete si stohovatelné stoly a židle

Seznam zahradních potřeb

  • nový zahradní krb či gril + náčiní
  • zahradní nábytek 
  • houpačky a jiná zábava pro nejmenší
  • protiskluzová dlažba
  • dekorace 
  • altánek nebo party stan
  • slunečníky
  • lehátka
  • paravány proti větru 
  • zahradní osvětlení 

Zamyslete se také nad tím, zda už není potřeba vyměnit gril. Důmyslné zahradní krby nejenže krásně vypadají, ale využijete je při větší rodinné sešlosti a rozšíříte tak i nabídku jídel, která se připravují rychleji a pohodlněji. 

Jestliže budete pořizovat nový zahradní krb, určitě zaměřte pozornost také na nože, vidlice, dmýchací měch, dostatek zahradního nádobí a jiné pomůcky. Ve vašem seznamu úkolů nezapomínejte na nejmladší členy rodiny. 

Zábava pro nejmenší 

Děti se většinou s dospělými nudí a nebaví je sedět dlouho na jednom místě. Máte-li tedy v rodině i děti, pamatujte na relaxační zahradní houpačky, prolézačky, hrady a pískoviště. 

Když už jsme u relaxačních houpaček, ty využijí s chutí i dospělí. Vždyť sedět večer při skleničce dobrého vínka, houpat se a pozorovat noční oblohu je tak romantické. 

Zdroj: www.hobbypredajna.sk

Nemáte-li na zahradě žádný altánek, možná je nejvyšší čas přemýšlet nad jeho stavbou. Případně si můžete jen pro případy oslav sehnat kontakt na spolehlivou firmu, která pronajímá party stany. Tak či tak nějaký přístřešek přijde určitě k duhu. 

Nezhatí vám to plány na garden party v okamžiku, kdy začne pršet nebo foukat vítr. Za zmínku určitě stojí také venkovní osvětlení. Bez něj se večer jen stěží obejdete. Svíčky jsou sice fajn a určitě zpříjemní atmosféru, ale mimo nich si opatřete i kvalitní zahradní osvětlení.