Jste zde

Interiéry obrazem: Kam se hodí kuchyně do L?

Zdroj: cinemuck.com

Nejrozšířenějším typem kuchyně je ta s rozestavěním do L, především kvůli velké variabilitě použití a možnosti lepší organizace práce v kuchyni. Do jakých kuchyní se nejvíce hodí?

10. 10. 2013

Odborníci pro maximalizaci efektivity práce doporučují kuchyni do U. „Elko“ bývá častým řešením tam, kde dispozice bytu nedovolují „účko“, ale třeba i v kuchyňských koutech obývacích kuchyní, místností spojujících obývák a kuchyňský kout. Po tomto řešení také sahají početné rodiny, které potřebují velký jídelní stůl, který zabere jeden roh a většinu délky přilehlých zdí, takže nábytek zbyde na protější dvě zdi.

kuchyne-L-5

Směr kuchyňských zón se řídí i podle toho, jestli nejčastěji vaří levák nebo pravák. Zdroj: Mediaty.com

Když už se pro kuchyni do L rozhodneme, měli bychom si dát pozor na dvě věci. Především je dobré pohlídat si návaznost kuchyňských zón. Nemusíte přesně znát jejich názvy a pořadí, stačí, když si představíte, jak postupujete a co všechno potřebujete při přípravě oběda. Podle toho pak poskládáte jednotlivé části místnosti tak, abyste se plynule posouvali od ledničky až po sporák a nepoletovali neustále ode zdi ke zdi. Tento druh kuchyně se organizuje mnohem lépe než třeba dvouřadá kuchyň.

Druhým momentem, který je třeba si pohlídat, představuje takzvaný kuchyňský trojúhelník. Jde obrazec tvořený spojnicemi lednice, sporáku a dřezu. Trojúhelník má své ideální parametry, při jejichž dodržení nemusí vaření připomínat pochod Praha – Prčice. Více o doporučených délkách kuchyňského trojúhelníku jsme psali v článku Výhody a nevýhody kuchyňského ostrůvku.

Inspirace: Kuchyně do L:

kuchyne-L-2

Rustikální kuchyně - jeden z největších hitů poslední doby. Zdroj: Chalon Handmade (Flickr)

kuchyne-L-4

Světlé dřevo - bílá - stříbrné spotřebiče. Jedna z nejčastějších kuchyňských kombinací. Zdroj: Raymond Shoebe (Flickr)

kuchyne-L-6

Kuchyně z umělých materiálů sice spoustě lidem přijdou neosobní a ne tak hezké, ovšem výborně se udržují. Zdroj: Mediaty.com

Podívejte se do některého z našich seriálů z kuchyní. V těchto článcích najdete odkazy na další části minisérií:

kuchyne-L-3

Ač se to nezdá, tahle kuchyně je velmi malá. Bílý nábytek a velké okno z ní ovšem dělají mnohem větší místnost. Zdroj: Chalon Handmade (Flickr)

kuchyne-L-7

Dlouhá kuchyň do L se stolem, dvěmi troubami a posezením v rohu, to není záležitost pro garsonku. Zdroj: University of Exeter (Flickr)

kuchyne-L-8

Dřevo pravé či alespoň v povrchové úpravě, to je prostě klasika. Zdroj: Karin Dalziel (Flickr)

Kuchyně, ale i obýváky, upozornění na aktuální soutěže a články nebo fotky netradičního nábytku či domů a mnoho dalšího naleznete na našem profilu na sociální síti Facebook.

Google+ profil autora