Jste zde

Futonové matrace - japonský „spánek v blízkosti země“, který uleví bolavým zádům

Zdroj: nejfuton.cz

Víte, co je to futon, případně futonová matrace? Způsob nocování typický pro japonskou kulturu, který pronikl i k nám. Spánek na japonský způsob ocení zejména vaše záda.

1. 8. 2012

Futonové matrace alias futony jsou typické japonské matrace z přírodních materiálů, které Japonci nejčastěji umisťují přímo na podlahu. Odtud tedy výraz „spánek v blízkosti země“. Vyrobené z přírodních materiálů jsou ideální na další přizpůsobování konkrétnímu jedinci a zároveň dostatečně tvrdé pro takzvaný aktivní relax.

Aktivní relaxování znamená, že celé tělo zůstane po celou dobu spánku mírně napjaté, a výsledkem je zdravý spánek, po kterém se budete cítit odpočatí, svěží a plní energie do nadcházejícího dne. Futonové matrace a postele jsou navíc levné, kvalitní a praktické.

nejfuton2

Futonové matrace jsou původem z Japonska, kde mají dlouhou tradici. Zdroj: nejfuton.cz/

Nadto jsou futonové matrace i prospěšné zdraví, což je dáno použitými přírodními materiály jako je bavlna, vlna, kokosová vlákna, přírodní latex, koňské žíně nebo aloe vera. Tyto materiály a tedy i futony z nich vyrobené se perfektně přizpůsobí lidskému tělu a pomáhají zbavit se bolestí zad. Futony  jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky – bavlna v nich obsažená totiž pohlcuje pot a tělo je tak celou noc v suchu.

Nevýhodou pro některé může být fakt, že futonové matrace jsou z podstaty materiálů, které je tvoří, tvrdší než klasické matrace.  Pokud přeci jen toužíte raději po opravdu měkkém spaní, jsou k dostání futonové matrace ve změkčené verzi, která je obohacená latexem. Ve futonové matraci nenajdete ani žádné kovové pružiny, které by vás mohly nepříjemně tlačit nebo po delší době používání vydávaly nepříjemné vrzání.

nejfuton1

Buďte ke svým zádům tvrdí - alespoň co se matrace týká. Zdroj: nejfuton.cz

Původní futony leželi přímo na podlahách, dnes se ale jako podklad nejčastěji používají klasické postelové rámy, případně pohovky. Zároveň je tady ale možnost nechat si vyrobit rám pro futonovou matraci přímo na zakázku, včetně vlastní volby barevného provedení matrace. Proti znečistění se pak na futonové matrace používá snímatelné dekorativní povlečení vyrobené ze 100% bavlny.

Co se týká ceny futonů – ta bývá srovnatelná a mnohdy dokonce i nižší než u matrací klasických. Její příznivci zároveň tvrdí, že je spánek na ní mnohem zdravější a pro naše tělo příznivější.