Jste zde

Dopřejte své zahradě tu nejlepší péči. Víme, jak na to!

Zdroj: www.hondastroje.cz
Zahrada je pro každého druhého majitele rodinného domu chloubou, kterou se snaží opečovávat a dopřát jí vždy to nejlepší. Ne vždycky to ale jde s holýma rukama nebo se zahradnickými nůžkami. Co by tedy ve vaší výbavě rozhodně nemělo chybět?

27. 5. 2017

Aby vaše zahrada nebyla spíš pro ostudu, musíte se o ni náležitě starat – to ostatně ví každý, kdo někdy spatřil neupravovanou zarostlou zahradu bez systematičtějšího uspořádání. Protože se ale ona péče musí stále opakovat, ušetříte si spoustu času i nervů, když si k tomu všemu pořídíte chytré společníky.

Sekání je základ

Snad každý už někdy obdivoval nádherný „anglický trávník“ na něčí zahradě u domu, penzionu, hotelu nebo v parku, o který se stará celá četa pověřených pracovníků. Pokud je ale vaše zahrada větší než malá a vy byste měli sekat každý týden, zřejmě byste si v životě nic jiného neužili. Pro takové případy jsou tu zahradní traktory, které zkracují čas trávený sekáním třeba i z dvou hodin na 20 minut. A to už je paráda.

Kam nevjede traktor, musí křovinořez

Zatímco někdo si dokonalou zahradu představuje jako ideální rovnou plochu, kterou stačí jednou za čas obhospodařit sekačkou nebo zahradním traktorem, jiný si rád ponechá nerovnosti a taky si dává záležet na upravovaných vyšších porostech. A protože srpy a kosy už tak trochu patří do starého železa, je skvělé mít pro tuto příležitost při ruce jiného pomocníka s pohonem – křovinořezy jsou totiž pro takové typy zahrad úplným požehnáním.

Aby nedošla „šťáva“

Ať už na zahradě používáte jakékoli stroje poháněné elektrickou energií, možná se potýkáte s tím, že ne všude dosáhne od stabilní zásuvky váš prodlužovací kabel. Pokud jste někdy zapřemýšleli o tom, jak fajn by bylo mít přenosnou stanici, která by elektrickou energii vyráběla a mohla při tom stát kdekoli, máme pro vás dobrou zprávu – tyhle stanice opravu existují a říká se jim elektrocentrály. Kombinace motoru a generátoru může být rovněž skvělým řešením při jakémkoli výpadku proudu i pro domácnost.

Péče o zahradu může být radost, užijte si ji!

Mít krásnou a udržovanou zahradu nemusí nutně znamenat otrocky chodit se sekačkou co týden a neustále vysypávat vaky plné trávy. S šikovnými parťáky to půjde snáz a rychleji a vy budete mít víc času na to, abyste si svou milovanou zahradu užili příjemnějším způsobem.