Jste zde

Dobrá zpráva pro lenochy: Existuje postel, co se sama stele. Podívejte se na video!

Zdroj: www.oheo.eu

Pomuchlaná peřina, zválené polštáře a nechuť s tím cokoliv udělat. Dobré ráno! Jen jeden člověk z deseti si ranní stlaní užívá. Patříte ke zbylým 90 %? Máme řešení!

21. 6. 2012

Stlaní postele patří k nejnenáviděnějším domacím činnostem. Domácnosti, ve kterých ráno co ráno probíhá mezi rodiči a dětmi, nebo mezi partnery ohromná bitva o (ne)ustlání postele, by se daly počítat jen v Česku na miliony.

A zdá se, že podobné problémy řeší i ve Španělsku – jak jinak si totiž vysvětlit to, že jedna ze španělských firem přišla s postelí, která se sama stele. Pravda, zatím jde jen o prototyp, ale její výrobci na svých webových slibují, že pokud bude dostatek zájemců, pak rozjedou výrobu ve velkém. No, nevím, jak vy, ale já už si dva kousky objednala! :)

Konec rannímu trápení nad polštáři!

Ptáte se, na jakém principu celá „samoustýlací“ postel funguje? Asi nejlíp to ilustruje video, které přikládáme o pár řádků níž – nicméně – základem je mechanická „ruka“, která chytí na obou stranách postele přikrývku a začne ji narovnávat, a systém kabelů, který srovná do ideální polohy i polštáře.

Hotovo je nejpozději za padesát sekund od začátku akce a výrobci se dušují, že náklady na elektřinu, kterou celý mechanismus potřebuje jsou naprosto minimální.

Mimochodem – postel funguje ve dvou módech – můžete ji buď nastavit tak, aby začala stlát pokaždé, když se z ní zvednete (to prý poznají speciální tlakové senzory), nebo ji obsluhovat manuálně – postel pak začne samu sebe stlát až ve chvíli, kdy zmáčknete příslušné tlačítko.

Mechanické rameno si neporadí s peřinou

Zatím jedinou nevýhodu tohoto vynálezu, za který by určitě mnozí z nás výrobcům udělili Nobelu cenu, je fakt, že si robotické ručky, které vyjedou z postranic postele, neporadí s tlustou peřinou. Prototyp je vybavený jen slabou přikrývkou. V zimě tak budete na samostlací posteli klepat kosu.

Zároveň si nemůžete moc vyskakovat, co se týká designu povlečení. To totiž také musí být speciální. Firma má v plánu v základní nabídce dodávat dvě sady – aby člověk mohl jednu vyprat a mezitím povléci druhou. Tady nezbývá ne doufat, že vytvoří více barevných variant.

Jako z hororu?!

Ne každého postel, která se sama stele, ale nadchne. Existují i tací, kteří by do ní nelehli, prý z obavy z nevyzpytatelných mechanických ramen. Výrobci nicméně ujišťují, že ty se opravdu spustí jen v okamžiku, kdy na posteli nikdo neleží. Jenže, kdo ví… stačí elektrický zkrat a námět na hororový film je na světě! :)