Jste zde

Díky tlakoměru snadno změříte krevní tlak. Jak vybrat správný?

tlakoměr na zápěstí Zdroj: forma82 / Shutterstock.com
Abyste si svůj tlak hlídali i mimo lékařskou ordinaci a měli možnost si jej kontrolovat v pohodlí domova, je nezbytným pomocníkem tlakoměr. Jak si vybrat správný tlakoměr pro vaše potřeby? Máme pro vás užitečné rady.

20. 8. 2020

Nejpřesněji měří pažní tlakoměr

Přejete si svůj tlak změřit skutečně precizně a bez odchylky? Pažní tlakoměr ocení lidé s vysokým tlakem nebo s problémy s cholesterolem. Měření přístrojem přiloženým k paži je velmi stabilní a případné pohyby nijak nezkreslují jeho výsledek. Tento přístroj má navíc obvykle i větší paměť, ve které se uchovávají předešlé naměřené hodnoty. Máte tak přehled o vývoji vašeho tlaku. 

Nejen sportovci ocení tlakoměr na zápěstí

Kompaktní a lehce přenosný tlakoměr na zápěstí se skvěle hodí pro sportovce nebo pro preventivní měření tlaku. Výhodou tohoto přístroje je jeho nízká hmotnost a menší rozměry. Jeho cena je také nižší. Není sice tak precizní jako manžetový tlakoměr, zato ale slouží k velmi rychlému určení tlaku a má také jednodušší ovládání. Manžeta musí být pro správné měření umístěná ve výšce srdce. 

Chytrý tlakoměr má vychytané funkce

Chcete jít s dobou a pořídit si skutečně moderní měřicí přístroj? Chytrý tlakoměr se dokáže lehce propojit s chytrým telefonem a nabízí možnost zobrazení více uživatelů, navíc i v grafu. Dokáže upozornit i na nesprávně nasazenou manžetu, a výsledky si ukládá a dokáže je porovnávat. Pomocí funkce Bluetooth jej hravě propojíte s telefonem či tabletem. 

Před tím, než si pořídíte tlakoměr, si změřte obvod vaší paže. Běžné přístroje nabízejí hodnoty v rozmezí 20 až 45 centimetrů. Měření krevního tlaku by mělo být prováděno vždy ve stejnou dobu, a nejprve je potřeba se posadit a uvolnit se. Už víte, jaký přístroj se bude hodit právě vašim potřebám?