Jste zde

Díky nádrži na dešťovou vodu ušetříte. Pozor ale na teplotu skladování vody

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Využití dešťové vody není jen o zalévání záhonů. Taková plná nádrž vám dokáže ušetřit až polovinu výdajů a zvýšit nezávislost na dodávkách vody. Ty bývají v některých rekreačních oblastech komplikované. Přečtěte si, k čemu všemu nádrž na vodu využijete.

20. 5. 2018

Sbírání a skladování dešťové vody není úplně bez práce. Nejde ale o nic komplikovaného. Především je důležité, aby v místě, kde vodu skladujete, nebylo víc než 16 stupňů Celsia. Pokud by byla nádrž vystavená slunečnímu záření nebo většímu teplu, hrozí, že se voda uvnitř bude kazit.

U odtoku z nádrže pak musíte zajistit filtrování vody, které ji zbaví větších i drobnějších nečistot. Pokud splníte tyto podmínky, můžete s klidem používat vlastní zásobu vody pro všechny tyto účely:

  • Splachování WC
  • Praní – měkká dešťová voda je mnohdy dokonce lepší než tvrdá voda, která v mnoha oblastech převažuje. S měkkou dešťovou vodou na praní spotřebujete méně pracího prášku.
  • Úklid
  • Zalévání

Jakou nádrž vybrat?

Nádrž si můžete vybrat buď k betonování, plastovou nebo samonosnou. Plastové nádrže jsou v současné době nejrozšířenějším a nejpraktičtějším řešením. Jedná se o lehký a velice trvanlivý materiál, vhodný i do jílovité půdy a půdy s výskytem podzemních vod. Vybrat si pak můžete kulatý, nebo hranatý tvar. A to podle plánovaného umístění na vašem pozemku.

Důležité je zvolit správný objem. Řiďte se vytížeností objektu a záznamy o spotřebě vody. Pokud vyberete adekvátní velikost, ušetříte nejen finance, ale také přírodní zdroje a do velké míry se vyvážete ze závislosti na dodávce vody. Počáteční vyšší výdaje za koupi nádrže a její instalaci se vám zanedlouho vrátí.

Rozhodli jste se pro instalaci nádrže na dešťovou vodu? Kontaktujte firmu s velkým výběrem nádrží a zkušenostmi v tomto oboru. Specialisté z firmy NašeJímky.cz vám rádi zodpoví vaše dotazy a zařídí vše potřebné.