Jste zde

Čisticí mopy ušetří spoustu času i práce. Jak vybrat ten správný?

mop na podlahu Zdroj: VGstockstudio / Shutterstock.com
Trávit hodiny úklidem není vždy zábava. A největší zklamáním na tom je, že často na konci vaší úklidové relace nesplňují výsledky vaše očekávání. Existují ale i produkty, které vám usnadní práci.

24. 12. 2020

Můžete mít například ruční mop, který vám umožní vyčistit těžko dostupná místa a ta následně velmi rychle uschnou.

Snadné použití

Všichni jsme občas zavaleni povinnostmi, které se obecně přidávají k těm domácím, z nichž ta nejběžnější je vytírání podlahy. Tak použijte k jejich ulehčení mop! Vezměte v úvahu speciální funkce, díky nimž je používání mopu tak snadné. Většina z nich je skutečně tak snadno použitelná, že pro vás bude vytírání podlahy hračka. Budete se tak cítit méně stresovaní a vaše domácí práce budou probíhat hladce a rychle.

Mop podporuje zdraví 

Mopy jsou navrženy tak, aby vás chránily před zdravotními problémy a zbytečnou únavou. Pokud máte tendenci plýtvat spoustou energie během úklidu, s nejlepšími značkami mopů postačí opravdu jen minimum vaší energie. Tak bude váš úklid rychlejší a jednodušší. Použití mopu je efektivnější, a navíc vás potěší svěží vůně, která se bude linout po celém domě.

Jaké jsou druhy mopů

Podle typu vaší podlahy jsou vhodné různé druhy mopů. Jaké mopy můžete vybírat?

  • Mop a kýbl se ždímacím košem,
  • parní mop,
  • mop se spřádacím systémem,
  • mop třásňový rotační,
  • mop plochý,
  • mop s rozprašovacím systémem,
  • a další.

Zejména pokud jde o jejich účinnost, mějte na paměti, že všechny hlavy mopu jsou navrženy tak, aby absorbovaly to největší množství vody.

Bez ohledu na to, jaký model považujete za nejlepší mop, můžete si být jisti, že veškerá špína ve vašem domě bude úplně pohlcena a i ty nejodolnější skvrny na podlaze zmizí.