Jste zde

Chybky, na které si dejte pozor při objednávání na internetu

dárky PR Zdroj: redakce
Můžete být typ, který miluje Vánoce a vymýšlení dárků pro všechny blízké anebo jste typ druhý, který se křižuje, když se blíží shánění vánočních dárků. Pro své děti a příbuzné mají většinou pod palcem koupi dárků ženy.

8. 12. 2020

Hledat dárky na internetu je jiné, než si je osahat v obchodech. Vidět je reálně nebo na obrázku je velký rozdíl a objednávání dárků na internetu vyžaduje několik kroků, které nesmíte opomenout. Když chcete objednat například terč na šipky, víte, že klasický šipkařský terč  má průměr 18'' = 45,72 cm. Kromě dětského terče, který může mít průměr menší, protože se hází z menší vzdálenosti, tady chybu v rozměrech nemůžete udělat, protože jiná varianta ani neexistuje.

Chybu v rozměrech můžete udělat zejména tam, kde obrázek vyobrazuje předmět, který je vyfocený hodně zblízka. Při objednávání si dejte pozor na výběr rozměrů. Běžné to bývá třeba u předložek, koberců nebo ložního prádla.

U vybavení do kuchyně dávejte pozor na obsah, který daná nádoba má, u nožů na délku ostří, u pánví na materiál, ze kterého jsou vyrobeny a samozřejmě na průměr. Když to tedy shrneme, tak zbystřit musíme tam, kde se jedná o rozměry, obsah a materiál. Oblečení a obuv nyní necháme stranou, to je „jiná liga“ a vyžaduje ještě více informací, které musíme o tom, komu chceme dárek dát, vědět.

decorating-christmas-tree-2999722_1280.jpg

zdobení stromku
Zdroj: 
bigstockphoto.com
zdobení stromku

Při výběru hraček bychom se měli zaměřit na velikost, materiál, ze kterého je hračka vyrobena a na určení výrobce, pro jak velké děti je hračka vhodná. Sami nejlépe vyhodnotíme, že již zmíněný terč na šipky batoleti kupovat nebudeme, ale u hraček typu knížka nebo skládačka, je stanovení věku esenciální.

Velice populární je obdarovat blízké zážitkem nebo pobytem. Tady odpadá zkoumání produktu po uživatelské stránce, ale zase záleží na tom, jak dobře obdarovávaného znáte. Nezbytné u těchto dárků je, aby abychom zjistili, JAK daleko je pobyt nebo zážitek od bydliště toho, komu chceme poukaz věnovat a DOKDY poukaz bude platný. Protože věnovat Plzeňákovi let balónem v Jeseníkách není nejpraktičtější. Suma sumárum nejdůležitější je vždycky zjištění si fakt, které dárky tomu, koho chceme obdarovat, chybí nebo které si přeje. Nezřídka musíme použít malou lest k tomu, abychom z dotyčného dostali, po čem touží (znáte takové to: „Já nic nepotřebuju, hlavně, že mám tebe/vás!“). Pak si můžeme v klidu uvařit kávu, sednout si do křesla a s notebookem na klíně nakupovat.