Jste zde

Chcete ušetřit za energie? Srovnávejte pomocí internetových nástrojů. Dají se ušetřit tisíce!

Zdroj: srovnejto.cz

Neustálému zdražování podléhá vše a cenový dopad se promítá i do ceny plynu. Částka, kterou je třeba za plyn zaplatit, ovlivňuje výši nákladů domácnosti a tam, kde je plyn používán pro vytápění, je cena plynu jednou ze základních položek rozpočtu.

2. 4. 2013

RWE sice na začátku dubna oznámila, že ceny plynu, který dodává do českých domácností, sníží o deset procent, i tak ale placení záloh na plyn a konečné vyúčtování není nic, nad čím by se dalo jásat. Ne každý ví, že nemusí nutně za energie platit zbytečně mnoho a může si sám vybrat takového poskytovatele, který nabízí pro něho nejlevnější ceny plynu

Podmínkou toho, aby výběr dodavatele byl optimální a přinesl očekávané úspory, je v prvé řadě porovnání cen plynu. Tuto informaci můžete získat velmi snadno, navštívíte-li například portál www.srovnejto.cz, kde se po vyplnění krátkého dotazníku během pár minut dozvíte, kolik peněz tak můžete ušetřit.

Pro získání informace týkající se konkrétního srovnání cen plynu jednotlivých společností budete potřebovat poslední vyúčtování za odběr plynu. Údaje, které je zapotřebí vyplnit, se totiž týkají m.j. roční spotřeby plynu v kWh/rok, případně v m3/rok, které jsou na tomto ročním vyúčtování uvedeny.

srovnej-to2

Pokud plynem i topíte, můžete při výběru levnějšího dodavatele ušetřit i statisíce. Zdroj: srovnejto.cz

Mezi další požadované údaje pro srovnání cen plynu patří informace o tom, ve kterém kraji se nachází místo odběru, název vašeho současného dodavatele a kontakt na vás. Z přehledné nabídky si pak snadno vyberete takového dodavatele, jehož cena plynu vám bude vyhovovat nejlépe. Posléze stačí vyplnit online smlouvu, na jejímž základě získáte levnější ceny plynu.

Pokud byste si nebyli čímkoliv v porovnání cen plynu jistí, můžete využít asistenci telefonních operátorů. Ti vám také zodpoví všechny vaše další případné otázky, týkající se srovnání cen plynu i ceny plynu jako takové.

Řada zákazníků se změnou svého dodavatele plynu váhá. Lidé se obávají zdlouhavých administrativních úkonů a s tím spojené náročné investice času. Jsou to však obavy liché. Ke změně dodavatele plynu stačí toto rozhodnutí oznámit společnosti, kterou jste si vybrali, a její pracovníci vyřídí vše potřebné. Opravdu nejde o nic složitého!