Jste zde

Bezpečná dětská postel: Ta se správně vybranou zábranou

multifunkční dětská postel se zábranou Zdroj: www.nabytek-aldo.cz
Vaše dítě trochu povyrostlo a první postýlka je malá? Pak je na čase pořídit větší postel. Jistě budete zvažovat design, barvu i to, jestli se vám do pokoje vejde. Kromě toho byste se měli zamyslet nad bezpečností. Proto jsou tu dětské postele se zábranou

24. 7. 2019

U malých dětí je poměrně velké riziko, že z postele během spánku spadnou. Často je to proto, že nejsou na klasickou postel zvyklé. Přechod dítěti tedy můžete usnadnit pořízením dětské postele se zábranou.

Zábrany nejsou dnes už jen součástí nevzhledných paland. V současnosti můžete klidně pořídit dětskou vyvýšenou postel se zábranou, která vypadá velmi vkusně a moderně. Zábrany můžete postupem času odmontovat a postel tak může vaše ratolest používat až do dospělosti.

Dětská postel s úložným prostorem a zábranou

Častým problémem dětských pokojů je jejich malý prostor. Dětské postele musí tedy nabízet více funkcí. Je potřeba, aby měly úložný prostor nebo bylo možné do ní naskládat více dětí. Z těchto důvodů jsou často poměrně vysoké. A výška je právě to, co klade největší požadavky na jejich bezpečnost.

Zdroj: www.nabytek-aldo.cz

Kromě kvalitního materiálu a zpracování je potřeba myslet i na bezpečnostní prvky jako takové, nutností jsou oblé rohy nebo krytky na rohy a také zábrany. Je nad slunce jasné, že čím vyšší nová postel bude, tím více budou zábrany potřeba.

U vyvýšených postelí pro jedno dítě nemusí být zábrany ještě tak vysoké. Nicméně u dětských postelí pro více dětí, či u těch multifunkčních, kdy se kombinuje dětská postel s úložným prostorem či psacím stolem, jsou zábrany opravdu potřeba. Děti často spí ve výšce 1 až 1,5 metru nad zemí, pád z takové výšky by nechtěl zkoušet ani dospělý. U multifunkčních postelí se tedy vyplatí zábrany ponechat po celou dobu používání postele.

Dětskou zábranu k posteli pořídíte i samostatně

Zatímco u vyvýšených dětských postelí je zábrana nedílnou součástí, klasické postele ji nemívají v základní výbavě. Pořídit si ji můžete zvlášť a k posteli ji přimontovat. Dětské zábrany k posteli jsou různě vysoké, nejčastěji mívají výšku ¾ postele.

I když je nová postel široká a podle vás je i dost nízká, bude lepší ji zábranou vybavit, alespoň pro začátek. Nejvyšší zábrany se doporučují u postelí pro děti do 5 let, později je můžete snižovat nebo odstranit úplně.

Obdobně jako ostatní prvky, jsou i zábrany zapracovány do výsledného designu, proto vás na první pohled ani nebudou rušit, naopak je můžete využít k dekoraci pokoje. Navíc ji děti jistě ocení, protože jim nebude z postele padat ani peřina, ani oblíbené hračky.