Jste zde

Beton na zahradě může vypadat krásně – třeba v podobě skalky, nebo opěrné zdi. Koukněte!

Zdroj: novabrik.cz

Máte už dost zvídavých sousedů, kteří skrze plot pozorují každý váš pohyb na zahradě? Dejte jim, co proto a postavte si plotovou zeď. Ideální řešení, pokud si chcete střežit soukromí, ale nechcete si dům vyloženě obehnat vysokou vězeňskou zdí.

14. 10. 2013

Soukromí  ale není jediným přínosem plotové zdi, významná je také funkce estetická. Už dávno neplatí, že beton musí být nudný, ošklivý a studený. Betonové tvárnice připomínající kámen lze vystavět do libovolných výšek a daří se v nich květinám, takže z obyčejné zdi můžete udělat ozdobnou skalku, která vaši zahradu skvěle oživí a zpříjemní vám zdejší pobyt.

novabrik2

Je vaše zahrada plná nerovností terénu? Pak z nich udělejte přednost! Zdroj: novabrik.cz

Nerovný terén není na škodu

Máte-li dům v kopci, pak můžete betonové tvárnice využít jako opěrné zdi u svažitých pozemků, kde kaskádovité členění pomůže terén srovnat. Pokud váš pozemek nemá šanci projít testem vodováhy, rozhodně byste se neměli trápit s tím, že se zahrada nenachází na ploše golfového hřiště. Mějte naopak radost, že vaše oáza klidu může být roztřízena na patra. Co takhle patro ovocných stromů, patro s růžemi či patro s houpačkou?

Jednoduchá skládačka

Postavit betonovou zídku je snadné jako postavit stavebnici, jak dokazuje opěrný systém Stavoblock, nemusíte totiž zdít základy. Dříve se při stavění plotů muselo kopat a vylévat betonem, což je dosud nejméně oblíbená úprava terénu. Dnes už nepotřebujete maltu, lepidla, ani tmely. Opěrnou zeď na sebe jednoduše naskládáte a s betonováním sloupků se rovnou můžete rozloučit.

novabrik3

Vytvořte si na zahradě atraktivní patra. Zdroj: novabrik.cz

Benefity opěrného systému Stavoblock

Z technického hlediska vám práci usnadní skládání opěrných zdí jen s použitím betonových tvárnic, takže si sami poradí i méně zruční nebo méně zkušení zahrádkáři. Navíc je tento systém cenově dostupný a jednoduchý na montáž. Z dlouhodobého hlediska oceníte především jeho pevnost, odolnosti proti povětrnostním podmínkám, nízkou nasákavost a daleko vyšší životnosti oproti obyčejnému drátěnému plotu. Při výběru velikostí a forem tvárnic máte k dispozici širokou škálu prvků, takže můžete zůstat neutrální nebo se pořádně barevně vyřádit. Potřebujete do opěrné zdi zasadit vrata, branku nebo zvonek s poštovní schránkou? Se Stavoblockem je to hračka.

Zajímá vás, jak se tvárnice zasazují? Koukněte na montážní video, kde je postup popsán krok za krokem

Sledujte nás na Facebooku a neuteče vám žádná zajímavost ze světa moderního bydlení!