Jste zde

9× měř… Aneb co zohlednit při výběru tepelného čerpadla

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Dnes se tepelná čerpadla instalují do množství novostaveb i starších domů, protože majitelé díky nim ušetří i více než polovinu nákladů na vytápění.

25. 10. 2016

Při výběru tepelného čerpadla se však vyplatí alespoň 9× pořádně zamyslet - to aby sloužilo ono vám, a ne vy jemu!

1.    Vyptávejte se na tepelné čerpadlo výhradně lidí, kteří ho mají sami doma. K tomu si přečtěte recenze.

2.    Láká vás výhodná akce na tepelné čerpadlo? Ta by se ale nemusela vyplatit. Koupě tepelného čerpadla vždy zahrnuje i projekt, montáž a uvedení zařízení do provozu.

3.    Abyste si byli jisti servisem a zárukou, objednejte si dodávku tepelného čerpadla přímo u montážní firmy, nikoliv přes stavební firmu.

4.    Při výběru tepelného čerpadla neposuzujte pouze jeho cenu. Dodatečně můžete zjistit, že nejlevnější tepelné čerpadlo vyžaduje dokoupení nákladných součástek, které má dražší čerpadlo už v ceně. Nutné je i porovnání ročních provozních nákladů

Dvakrát měř a jednou řež. Tohle pravidlo platí při výběru tepelného čerpadla dvojnásob.Zdroj: www.bigstockphoto.com

5.    Zajímejte se o slíbenou záruku na tepelné čerpadlo a schopnost firmy ji dodržet. 

6.    Porovnejte informace, které vám o tepelném čerpadle poskytl prodejce, s údaji na webu jeho dodavatele, dovozce či výrobce.

7.    Myslete dostatečně dopředu a zjistěte si, zda má firma prodávající tepelná čerpadla zastoupení v České republice a dostatek zkušených opravářů.

8.    Nedůvěřujte jediné nabídce a poptejte tepelné čerpadlo u několika potenciálních dodavatelů. Solidní firmy vám navrhnou správný typ tepelného čerpadla, jeho výkon a orientační finanční rozpočet zdarma.

9.    Prohlédněte si už nainstalované tepelné čerpadlo. Sledujte, jak vypadá po dlouhodobém provozu, vyzkoušejte si ovládání regulace (mělo by být v češtině), zhodnoťte hlučnost, kvalitu návodu a informujte se u majitele, zda byl spokojený se záručním servisem.

Desáté doporučení navíc

Super bydlení a úsporu získáte díky švédskému tepelnému čerpadlu IVT Air X vzduch/voda, které se osvědčilo i v severském klimatu. Má nízké náklady na elektřinu, instalaci, provoz i malou hlučnost. V náročných testech kvality dosáhlo nejvyššího topného faktoru a označení A+++.

Pokud stavíte nebo rekonstruujete dům a uvažujete o tepelném čerpadle, nechte si bezplatně spočítat jeho cenu.