Jste zde

6 tipů, jak zařídit praktický a krásný dětský pokoj

dětský pokoj Zdroj: www.nabytek-interior.cz
Dětský pokoj by měl být bezpečným útočištěm, místem na hraní i prostorem pro studium. Jak tuto místnost zařídit, abyste potěšili děti a zajistili jim vše potřebné?

30. 8. 2021

1. Pokoj zařiďte útulně a prakticky

Vybavení pokoje by mělo být především útulné a praktické. U malých dětí budete nábytek měnit společně s tím, jak porostou. Větším dětem by měl pokoj vydržet zařízený v jednom stylu i několik let. Při zařizování dětského pokoje čerpejte inspiraci všude kolem sebe. Na internetu, Instagramu nebo třeba Pinterestu. K zařizování přizvěte také ty nejdůležitější. Vaše děti. Právě ony se zde musí cítit dobře a útulně.

3. Rozdělte pokoj do zón

Dětský pokoj má mnoho funkcí, které se v průběhu let mění. Tři základní ale zůstávají. Podle toho také místnost rozdělte. Zajistětem dětem prostor na hraní, na spaní a na učení. Malé děti nepotřebují studijní židli a psací stůl. Postačí jim koutek s kobercem a tabule na kreslení. Dětem ve školním věku už zařiďte místo, kde se budou učit a psát úkoly.

4. Vyberte praktický nábytek

Ideální nábytek pro malé děti je takový, který roste společně s nimi. Modulové postele a stoly přizpůsobíte výšce dítěte. Nábytek vám díky tomu vydrží mnoho let. Jako úložný prostor si můžete vybrat samostatné skříně nebo dětské sestavy.

Jaký je mezi nimi rozdíl? Samostatné skříně a komody se dají kombinovat podle potřeby. Dětské sestavy nabízí veškerý úložný prostor v jednom designu. Většinou zahrnují také postel a pracovní stůl.

5. Zařiďte v pokoji dostatek prostoru na hraní

Menším dětem slouží dětský pokoj hlavně na hraní. Vaše ratolesti potřebují mít především dostatek prostoru. Pořiďte jim měkký koberec, dostatek hraček a knih. Skříně volte vestavěné, aby se děti nebouchly o ostrý roh nebo na sebe nepřevrátily komodu.

6. Osvětlete jednotlivé zóny pokoje

Kvalitní světlo je pro děti velmi důležité. Dejte si pozor, aby si u hraní a studia nekazily zrak. V každé zóně dětského pokoje použijte jiný druh osvětlení. V části na hraní pověste velký lustr. Na psací stůl nezapomeňte dát lampičku, která pomůže při studiu. K posteli se hodí jemné osvětlení, které nebude rušit klidný spánek.

Konečné rozhodnutí, jak by měl pokoj vypadat, nechte na dětech. Možná s nimi nebudete souhlasit, ale je to především jejich místnost. Ony se tu musí citit spokojeně. Vy dbejte na to, aby byl pokoj vybavený prakticky a účelně.