Jste zde

5 tipů pro inspiraci: Nejbláznivější postele, které jste kdy viděli

Zdroj: hamburgerbed.com

Proč spát v klasické posteli pod obyčejnou peřinou? Doba přeje experimentům a tam se ve světě spí v postelích ve tvaru hamburgerů, hnízd nebo kosmických lodí!

28. 10. 2015

Při dodržení osmi hodin spánku každý den stráví průměrný člověk v posteli třetinu života. A někdo se prostě nespokojí s obyčejnou a „nudnou postelí. Po celém světě tak existují blázni, kteří si každý večer ustelou třeba v hamburgeru a přikrývají se plátkem salátu, nebo uléhají do makety kosmické lodi, která jako by vypadla ze série Star Wars.

Pojďte se s námi podívat na postele, které rozhodně nespadají do kategorie „klasika a nuda“. U některých se zasmějete, jiné vás možná nadchnou a budete litovat toho, že se neprodávají i v Česku.

1. Sladké sny v hamburgeru

postele2

Je libo se přikrýt ledovým salátem? Zdroj: hamburgerbed.com

Hned na úvod vás musíme malinko zklamat. Tenhle designový „skvost“ není možné zakoupit v žádném obchodě. V roce 2003 ho totiž svépomocí vytvořila Američanka Kayla Kromerová. Prý na počest jídla, na kterém je totálně závislá.

První kousek je dnes v muzeu a samotná Kayla jich prý vytvořila ještě pár, včetně makety Cheesebuegeru. Nic proti vkusu Kayly, ale my se raději přikryjeme klasickou peřinou, protože plátek sýra a okurka pod hlavou v nás moc důvěry nevzbuzují!

2. Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?

postele3

Hnízdečko lásky - a to doslova! Zdroj: www.toxel.com

No přeci v posteli, která má tvar obrovského ptačího hnízda! Tenhle kousek navrhli designéři Merav Eitan a Gaston Zahr pro jednu designérskou výstavu a sklidili ohromný úspěch. Pojem „hnízdečko lásky“ tak při pořízení téhle postele dostává nový význam. Jen pozor na kukačky! :)

3. Zipy místo stlaní

postele4

Už žádný "peřiňák" - te´d stačí jen šikovně umístěný zip. Zdroj: freshome.com

Zipová postel Letto, kterou vyrábí jedna americká firma z Floridy je prý ideální pro všechny, které nebaví ranní stlaní postele. Rozházené a pomuchlané povlečení člověk jednoduše skryje pod povlak, který vzhledem připomíná neopren a zapne zip. V případě nouze je možné pod povlak zapnout i milence, či milenku, třeba si partner ničeho nevšimne

4. Impérium vrací úder!

postele5

odlet do jiné galaxie je naplánovaný na dnešní půlnoc. Zdroj: www.bitrebels.com

Ujíždíte na Hvězdných válkách, případně na Star Treku a máte k dispozici zhruba 15000 dolarů navíc? Pak jste ideální zákazník pro jednu americkou firmu, která vyrábí postele ve tvaru bitevních kosmických lodí.

Člověk si sám může navrhnout, jaký chce na své lodi zbrojní arzenál a jak by měla vypadat. Tvůrci jsou dokonce schopní nainstalovat do bezprostřední blízkosti lůžkové části hifi soustavu, nebo velkou televizi pro umocnění zážitku ze sledování sci-fi filmů. No, nekupte to za ty prachy!

5. To je ale kuliček!

postele6

Nápad je to fajn, ale cena šest tisíc dolarů za pár kuliček pěny je dosti vysoká. Zdroj: www.animicausa.com

Kuliček na téhle posteli je přesně osmdesát. Všechny mají průměr dvacet centimetrů, všechny jsou z měkké pěny a když vydělíte celkovou cenu postele (která je šest tisíc dolarů) počtem kuliček, dostanete se na cenu v přepočtu asi 1350 korun za jednu. Sami posuďte, jestli je taková suma za trochu barevné pěny, hodně, nebo tak akorát. Nás nepřesvědčí ani fakt, že výrobce horuje o tom, že si těchto osmdesát kuliček můžete „zmuchlat“ do absolutně jakéhokoli tvaru.