Jste zde

5 tipů pro inspiraci: Dnes na téma domácí pracovna

Zdroj: www.office-rooms.net

Domácí pracovna. Může jít o stolek v obýváku, i o celou místnost. V obou případech ale můžete být originální a ulevit svým zádům třeba ergonomickým nábytkem.

10. 4. 2012

Připravili jsme pro vás pět tipů na kancelářský nábytek, který nás zaujal. Níže najdete jak osvědčené koncepty a prodejce, jako je obchodní dům IKEA, tak tipy na netradiční alternativu kancelářské židle v podobě takzvané klekačky nebo neviditelnou knihovnu

1. Závodní kancelářská židle

inspirace-pracovna-1

"Závodní" židle Zdroj: www.kokiskashop.cz

Pokud máte v peněžence o čtyři tisíce navíc a ducha závodníka, pak vsaďte na tuto netradičně řešenou kancelářskou židli. Vypadá jako sedadlo závodního auta, ale splňuje všechny ergonomické parametry – posezení v ní je fajn i po několika hodinách. Výrobce navíc zaručuje kvalitní materiály – židle je z velké části z kůže. Proto by se vám nemělo stát, že po několika týdnech na některých místech povrch popraská, jak to občas bývá u levnějších variant. A mimochodem – nosnost je neuvěřitelných 150 kilogramů!

2. Neviditelná knihovna

inspirace-pracovna-2

Neviditelná knihovna Zdroj: bytove-doplnky-dekorace.eod.cz

Na první pohled vypadá subtilní kovová konstrukce nudně a obyčejně. To vám ale může být vcelku jedno, protože ve chvíli, kdy na ni vyskládáte knížky, zmizí! A vaše návštěvy pak mají pocit, že knihy visí přímo na stěně! Do menších variant naskládáte zhruba 30 až 40 knih, větší kousky pojmou až stovku svazků. Ty už ale nevisí, ale stojí na podlaze. Ceny začínají na patnácti stovkách a rostou úměrně velikosti. V nabídce prodejce je černá, stříbrná a bílá varianta. My se ptáme na co, když kostra stejně nakonec není vidět.

3.    Klasika od IKEA

inspirace-pracovna-3

Stůl Expedit Zdroj: IKEA.com

Nedalo nám to a zabrousili jsme i na stránky obchodního domu IKEA. I tady můžete vybavit svojí domácí pracovnu – a nutno podotknout, že celkem levně. Třeba tato sestava stolu a knihovny EXPEDIT vyjde na 2290. Což je určitě fajn – zvlášť, když v černohnědém provedení vypadá moc pěkně. Horší je to už s dekorem bříza, ten vypadá dosti lacině, bílá varianta zase evokuje posezení zdravotní sestřičky v ordinaci, chybí jen štůsek formulářů na recepty…

4.    Klekačka

inspirace-pracovna-4

Klekačka Zdroj: www.ergonomicke-kancelare.cz

Klekačka je alternativou klasické kancelářské židle. Člověk na ní klečí a tím má správně sklopenou pánev, nehrbí se a šetří svoje záda. Na klekačce ale není možné relaxovat a není dobrá pro celodenní používání. Člověk by ji prý měl střídat s klasickou kancelářskou židlí. Tenhle kousek z obrázku vyjde na zhruba šest tisíc a unese nějakých 120 kilogramů.

5.    Čínské relaxační koule

inspirace-pracovna6

Čínské relaxační koule Zdroj: www.originalnidarky.cz

V dřevěném stojanu na pracovním stole pěkně vypadají a navíc povzbuzují činnost mozku. Pokud je tedy vezmete do dlaní a třete je o sebe. Čínské relaxační koule jsou totiž duté, obsahují ozvučenou desku, která při tření vydává zvuk. Ideální dekorace a pomocník do domácí pracovny v jednom. Cena začíná na necelých třech stokorunách.