Jste zde

Zařizujete dětský pokoj? Vůbec nemusíte utratit spoustu peněz

dětský pokoj 1 Zdroj: www.pixabay.com
Plánujete pro svého prcka novou dětský pokojíček? Pokud přemýšlíte, jak při nákupu ušetřit, tak máme pro vás několik tipů.

27. 1. 2020

Zařizování dětského pokoje nepatří zrovna mezi nejjednodušší úkoly, zejména, když v ní bude bydlet více dětí. Na trhu existuje nesčetně velké množství nábytku, který je vhodný pro všechny věkové kategorie, díky čemuž zapasuje do vkusu každého menšího či většího dítěte. Jak však vybrat nábytek, který nezabere celou místnost a bude sloužit celé roky?

Vsaďte na nadčasovost

Děti rostou jako z vody a věkem se samozřejmě mění i jejich potřeby. Řekněme si upřímně, kdo z nás si může dovolit každé dva roky vyměnit nábytek v dětském pokoji. Při výběru proto vsaďte na nadčasovost. Díky ní bude dětský pokoj růst spolu s dítětem a bude bez problémů vyhovovat batoleti, malému prvňáčkovi či teenagerovi. Jak něco takového docílit?

Nábytek by měl být v první řadě neutrální, což však neznamená nudný. Vyhrát se můžete naopak s doplňky, jakými jsou koberec či různé dekorace. Při koupi nábytku proto rozhodně vsaďte na kvalitu, která vám bez problémů vydrží i několik let. Že je to příliš drahé? Vůbec ne. Stačí, když se naučíte výhodně nakupovat. Ne, vůbec nemusíte polevit z nároků navštivte kupónový web Vasekupony.cz Najdete zde množství slevových kupónů a kódů na nábytek, díky kterým zařídíte dětský pokoj velmi výhodně. Poradili bychom vám výhodné Asko slevy, ale pokud chcete výhodně nakupovat, určitě vás potěší i Sconto sleva nebo mnohé další.

Zdroj: www.pixabay.com

Důležitý je i účel

Pokud bydlíte v paneláku, určitě narážíte i na další problém, a sice malý prostor, což může být další problém. V pokoji, kde doslova bojujete o každý centimetr, je mimořádně důležité správně rozložit každý jeden centimetr. V případě, že se právě pasujete se stejným nábytkem, vsaďte na ten víceúčelový. Co to znamená? Jedním z nich je například rozkládací křeslo, které vaše dítě použije nejen na příjemný relax, ale užitečně vám poslouží i jako postel pro návštěvu. Podobně jsou na tom i psací stoly, jejichž výši víte nastavovat, díky čemuž bude stůl "růst" spolu s vaším potomkem.

Parkety nebo koberec?

Vyber podlahy je další z věcí, které byste měli zvážit hned v úvodu. Sáhnout byste měli spíše po odolnějších materiálech. Pokud máte děti malé, ideální volbou je právě koberec, nakolik se děti velmi rádi hrají právě na zemi. V případě, že má vaše dítě alergii, je zas správnou volbou právě dřevěná podlaha, která je sice finančně náročnější než plovoucí podlaha, je však odolnější a vydrží mnohem déle a zároveň i hřeje.
Otevřené police

V přijde, že i vám líbí otevřené poličky plné hraček, dobře se zamyslete nad tím, kde jste tento obrázek viděli naposledy. Nebylo to náhodou v nějakém katalogu s nábytkem? Neptáme se to jen tak náhodou. Udržet dokonale naskládané hračky nebo knihy na polici je v běžné domácnosti téměř nemožné. Nebylo by proto jednodušší tyto hračky jen jednoduše zavřít do skříně?

Pohodlná postel

V případě, že zařizujete dětský pokoj, mějte na mysli, že postel a matrace jsou věci, do kterých se vyplatí zainvestovat. Postel by proto měla mít pevnou konstrukci a rošt a také by měla být dostatečně velká.