Jste zde

Základní kousky oblečení, které by neměly chybět v pánském šatníku

základní kousky oblečení PR Zdroj: Shutterstock
Pánská móda je plná trendů stejně jako dámská, jen je třeba řídit se jimi s rozumem. Co se týče oblečení, vždy bude lepší vybavit si šatník klasickými, kvalitními a nadčasovými kousky, které zvládneš lehce kombinovat a vydrží ti věčnost.

8. 12. 2022

Pokud nemáš vycvičené oko fashion specialisty, nevadí. Poradíme ti, jak si zařídit šatník tak, aby obsahoval základní kousky oblečení, které budou vypadat dobře jakkoliv je zkombinuješ.

Jednobarevná trička

„V jednoduchosti je krása”, říká se. A je to pravda. Klasická jednoduchá trička by měla být hlavním „must have“ ve tvém šatníku. Co se týče barev, vsaď na klasickou bílou, černou, nude, šedou nebo tmavě modrou. Doporučujeme mít v šatníku jak levnější, obyčejná trička s běžných obchodů, tak mít i pár lepších značkových pánských triček, které ti vydrží. Můžeš koukat na značky jako Calvin Klein, Guess, Givenchy a další.

Košile

Košile jsou kouskem oblečení, který by měl být v tvém šatníku i v případě, že je zrovna moc nemusíš. Základní dvě košile, které v šatníku jako správný muž jednoduše musíš mít, jsou černá a bílá s dlouhým rukávem. Zde si klidně trochu připlať a vybírej podle materiálu. Pokud jsi košilový typ, můžeš se v obchodě trochu odvázat a kouknout na nějaké kostky, vertikální pruhy či jiné vzory.

Kožená nebo riflová bunda

Tyto bundy by měly být základní výbavou každého muže. Dokonalost se v nich skrývá v jednoduchosti a dostupnosti. Jinak řečeno, tyto dvě bundy zkombinuješ naprosto se vším a koupíš je v jakémkoliv obchodě s pánským značkovým oblečením. U kožené bundy se neboj investovat, protože ti může vydržet i několik let, pokud je z kvalitního materiálu (kůže, koženka).

Kabát

Když jsme u těch svršků, každý muž by měl mít ve skříni kabát. Jedná se o jednoduchý kousek oblečení hodný džentlmena, díky kterému ukradneš všechnu pozornost. Kabát se hodí jak k obleku na kulturnější momenty, tak na normální školní den. Barvy vol opět jednoduše. Chybu neuděláš s černou, šedou, hnědou či zelenou. Kabát ti přidá na letech a budeš vypadat více seriózněji.

Džíny

Džíny jsou prostě klasika jak u mužů, tak u žen. Na mysli máme hlavně klasické modré v různých odstínech, které vypadají skvěle v kombinaci s většinou kousků oblečení. Mezi nejlepší, a přitom ty nejzákladnější kombinace patří ta s bílým tričkem a pěknými botami. Při koupi se vyplatí přihlížet i na kvalitu, protože dobré džíny ti mohou vydržet celý život. Samozřejmě se vyplatí kouknout i na černou variantu, ať máš volnější ruku při kombinování.

Související články