Jste zde

Zábradlí JAP – minimalistický design a maximální bezpečnost

zábradlí SAME Zdroj: JAP FUTURE
Zábradlí v symbióze se schodištěm dokáže vykouzlit designovou chloubu v každém interiéru i exteriéru. Základní konstrukce a materiálové provedení zábradlí aktuálně koresponduje, kromě důležité bezpečnosti, s nadčasovým minimalismem.

20. 6. 2024

Minimalistickému modernímu pojetí interiéru vycházejí vstříc zábradlí, která nijak neslevují z bezpečnostního hlediska, ale není na nich nic nadbytečného. „Prostá, nadčasová, jednoduchá konstrukce, která přirozeně splývá s ostatními interiérovými prvky ve stejném duchu, má dnes zelenou. Je to požadavek bytových architektů a designérů, kterému se snažíme vycházet vstříc,“ vysvětluje Petr Paksi, jednatel firmy JAP FUTURE.

jap-03.jpg

zábradlí ZIG ZAG
Zdroj: 
JAP FUTURE
Zábradlí ZIG ZAG – konstrukce je tvořena ocelovým rámem a výplní z nerezových lanek.

Zábradlí může mít různé materiálové provedení a jeho verze pro interiér a exteriér lze designově sjednotit. Vedle klasiky ve dřevě nebo kovu, je zajímavou volbou skleněná varianta zábradlí. U tohoto typu zábradlí tvoří základní konstrukci lepená kalená skla, která jsou buď vložena do úchytů mezi sloupky z nerezové oceli – model GENTLE, nebo se kotví z boku schodiště na tzv. nerezové puky – model TRANSPARENT. Skleněná zábradlí je vhodné doplnit o madlo v nerezovém nebo v dřevěném provedení. Sloupky včetně úchytů, puky a madlo jsou vyráběny i v odstínech RAL dle požadavku zákazníka.

schody2.jpg

zábradlí GENTLE
Zdroj: 
JAP FUTURE
Zábradlí GENTLE – lepená kalená skla jsou vložena do úchytů mezi sloupky z nerezové oceli.

schody.jpg

zábradlí TRANSPARENT
Zdroj: 
JAP FUTURE
Zábradlí TRANSPARENT – lepená kalená skla se kotví z boku schodiště na tzv. nerezové puky.

Hojně se využívá, zejména kvůli životnosti a snadné údržbě, nerezová ocel. „Ne že by se dnes od tradičních materiálů masivně ustupovalo, ale do popředí se dere klasická ocel“, dává k dobru Petr Paksi a pokračuje. „Zaznamenáváme nárůst poptávky u zábradlí, jehož základní konstrukce je tvořena ocelovým rámem s různými druhy výplně, ať už je to plochá pásovina, ocelové pruty nebo nerezová lanka. Jsou to modely BLADE, SAME, FANTASY a ZIG ZAG. Nabízíme je v různých barevných odstínech, ale nejčastěji si zákazníci vybírají finální lakování v černé barvě.“

125_blade_celek_final_rgb.jpg

zábradlí BLADE
Zdroj: 
JAP FUTURE
Zábradlí BLADE – svislé i podélné prvky jsou z ploché oceli.

fantasy.jpg

zábradlí FANTASY
Zdroj: 
JAP FUTURE
Zábradlí FANTASY – výplň ocelového rámu je tvořena ocelovými pruty.

Česká firma JAP FUTURE je výrobcem zábradlí s dlouhou tradicí a je samozřejmostí, že všechna zábradlí splňují evropskou stavební normu. Zákazník se tak může spolehnout na kvalitu, odbornost, důmyslné technické a designové provedení a také na celkový servis od zaměření zábradlí, jeho vizualizaci, až po jeho profesionální montáž. V případě certifikované montáže výrobce prodlužuje záruku až na skvělých pět let. www.japcz.cz.