Jste zde

Vybíráme dětské povlečení: Víte, na co si dát pozor?

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Při výběru dětského povlečení je nutné řídit se drobet odlišnými pravidly, než na jaká jste zvyklí při výběru povlečení do své ložnice. Je zapotřebí klást mnohem větší důraz na kvalitu a vlastnosti materiálu, z kterého je ložní povlečení vyrobeno.

4. 5. 2016

Při nákupu dětského povlečení si dejte záležet na výběru materiálu. Vyhněte se umělým a neprodyšným materiálům, které by mohly vašemu dítěti způsobit po dlouhodobém kontaktu alergii či vyrážku. Vybírejte proto především ložní povlečení z přírodních materiálů. 

Materiál dětského povlečení 

Z hlediska materiálu je pro ložní povlečení do dětského pokojíčku nejvhodnější klasická bavlna. Bavlněné povlečení je velmi příjemné, hebké a měkké, nezpůsobuje ani té nejcitlivější pokožce žádné alergické reakce a lze ho prát i při vyšších teplotách. Pokud se přeci jen rozhodnete pro výběr jiné látky, bude vhodným materiálem pro dětské povlečení například krep nebo flanel. 

Děti ocení výrazné barvy, vy ale také myslete na to, že dětské oblečení je třeba častěji prát.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Vhodná povlečení do dětského pokojíčku 

  • Bavlněné povlečení - Bavlna je materiál velmi příjemný na dotek. Je pružný, měkký a hřejivý a vyznačuje se skvělou prodyšností a savostí.
  • Flanelové povlečení - Tento typ ložního prádla je vyráběný ze 100% bavlny. Jeho nespornou výhodou je skvělá savost, navíc je velmi příjemné a hebké na dotek a vyznačuje se vysokou hřejivostí. 
  • Krepové povlečení - Klasický krep je vyráběn ze 100% bavlny, proto u něj můžete ocenit všechny její vlastnosti, jako jsou měkkost, pružnost a prodyšnost. Jde o kvalitní tkaninu, která se pyšní dobrou izolací a savostí.

Vlastnosti dětského povlečení 

Při výběru povlečení pro vaše nejmenší se také zaměřte na vlastnosti materiálu, z kterého je vyrobeno. Dětské povlečení by mělo být maximálně prodyšné, aby se dítě během spánku pod ním nepotilo a následně pak nenachladilo. 

Povlečení pro nejmenší děti by mělo být ideálně z přírodních materiálů.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Důležitá je také savost materiálu, která má rovněž velký vliv na pohodlí dítěte. Uvědomme si, že dětské povlečení je daleko více vytěžováno, neboť malé děti tráví v postýlce opravdu hodně času.

Povlečení pro nejmenší děti bude potřeba také častěji měnit a prát. Proto je dobré pořídit lůžkoviny z takových materiálů, které se budou snadno prát, sušit a případně také žehlit. S tím souvisí také větší zásoba povlečení. Mějte k dispozici raději větší počet dětského povlečení. 

Zapínání dětského povlečení 

Pokud máte menší děti, vybírejte povlečení spíše se zapínáním na zip či na suchý zip. Jestliže máte strach, aby se vaše děťátko o zapínání nepoškrábalo, můžete zvolit zakládací povlečení, které nemají žádné zapínání. Zakládací povlečení jsou koncipovány tak, aby díky přeložené látce přikrývka i polštář uvnitř povlečení pěkně drželi.

Vzhled dětského povlečení 

Také vzhled dětského povlečení je poměrně důležitý. Chceme přeci, aby naši nejmenší dobře usínali a cítili se ve své postýlce příjemně. Pořiďte mu do postýlky zajímavé dětské povlečení s různými motivy či abstraktními obrázky. Dnes je na trhu k dostání spousta typů povlečení s mnoha krásnými motivy, od abstraktních obrázků, přes motivy květin, hraček či různých dětských postaviček, zvířátek apod.