Jste zde

Vířivka jako součást účinné léčby aneb Co byste měli vědět

vířivka PR Zdroj: Shutterstock
Zařízení, kterým je vířivka, máte pravděpodobně spojené s koupelemi a odpočinkem v teplé vodě. Vířivka má ale spoustu benefitů i pro zdraví a mnohdy se doporučuje také jako součást léčebných metod.

22. 3. 2022

Za vším hledejte hydroterapeutickou masáž

Příznivé účinky vířivky na naše zdraví přináší hydromasážní terapie. To je spojení tepla a tlaku vody, jenž společně působí nejen celkově na tělo, ale i na jednotlivé body našeho těla. Stejně jako klasická masáž, i tato pozitivně ovlivňuje naši fyzickou i psychickou stránku.

Kvalitní koupele závisí na kvalitě vířivky

Abyste si mohli dopřávat opravdu účinné masáže a vířivé koupele, je potřeba si vybrat z těch nejlepších a nejkvalitnějších. Mezi takové patří americké vířivky, jenž vám přinesou kvalitu a maximální pohodlí. Takové se dokonce prodávají i na českém trhu. Vybírejte například na Welldo.cz, kde se si takové vířivky vyzkoušíte reálně v provozu a najdete pro sebe to, co vám bude opravdu vyhovovat.

shutterstock_422042890.jpg

vířivka
Zdroj: 
Shutterstock

Pravidelnost masáží je důležitá

Aby byly zaručené účinky masáže, je potřeba, abyste si je dopřávali pravidelně. Je to stejné jako se cvičením. Jen pravidelné cvičení vám zajistí potřebné a viditelné výsledky. Vířivku můžete používat klidně každý den.

Zbavíte se různých bolestí těla

Vířivka přináší mnoho blahodárných účinků na zdraví. Teplo v kombinaci s tlakem vody působí na různé body a pomáhá snižovat napětí a uvolňovat svaly a klouby. Tím také eliminuje svalovou ztuhlost a uvolňuje křeče. Konkrétně pomáhá i s bolestí hlavy či s menstruačními bolestmi.

Podpoříte tím kvalitu spánku

Nedostatečný nebo špatný spánek nás negativně ovlivňuje. Pokud si nedopřejete dostatek dlouhého a kvalitního odpočinku, výrazně se to odrazí i na vašem fungování během celého dne. Dlouhodobě to pak vede ke zdravotním problémům. Stačí si dopřát i kratší večerní pobyt ve vířivce těsně před spaním. Tím také zmírníte stres a úzkosti, a naopak se vám bude lépe usínat.

Zlepšíte stav pokožky i krevní tlak

Pára, která se odpařuje z teplé vody, rozšiřuje póry, čímž odplavuje toxiny a udržuje pokožku čistou a zdravou. Zároveň se ve vířivce potíte, a tím se zbavujete odumřelé kůže. Teplá voda také napomáhá ke snižování krevního tlaku a stimulování krevního oběhu. Hydroterapie také zrychluje metabolismus, čímž napomáhá při spalování kalorií.

Využívání vířivky přináší řadu dalších pozitiv na zdraví

Hydroterapie má blahodárný vliv na celou škálu věcí, jako je:

  • Stres, nespavost, bolesti svalů a kloubů
  • Artritida, cukrovka, vysoký krevní tlak
  • Poskytují úlevu při svalových křečích
  • Napomáhají k rozšiřování cév, což vede k lepší cirkulaci krve
  • Podporují hubnutí a zlepšení stavu pokožky