Jste zde

Užijte si léto ve vlastním bazéně. Stačí si jen vybrat!

Zdroj: www.marimex.cz
Sotva jsme si začali zvykat na jarní počasí a léto už se kvapem blíží. Přípravu na horké dny není radno podcenit, proto je nejvhodnější čas začít uvažovat o zahradním bazénu, který by se letos mohl stát vaším nejlepším společníkem.

15. 5. 2016

Po počáteční úvaze, po níž se rozhodnete, že zkrátka bazén na své zahradě mít chcete, přijde na řadu otázka, jak z nepřeberného množství, které trh nabízí, vybrat ten správný. 

Velký, malý, mělký, hluboký, nadzemní nebo zapuštěný… Každé řešení má své výhody, ale pokud chcete mít bazén během chvíle a pak už si jen užívat pocit připravenosti na pálící slunce, bude pro vás nejvhodnější vybrat si nadzemní bazén, ideálně samonosný. 

Nadzemní bazén je méně náročný na údržbu a ideální volbou na léto.Zdroj: www.marimex.cz

Proč nadzemní bazén? Ušetříte čas i peníze

Do země zapuštěné bazény sice mohou dodat zahradě luxusní vzhled, ale vyžadují větší finanční i časovou investici, a pokud ho zakopete, jen tak ho ze zahrady nedostanete. Oproti tomu nadzemní bazén je rychle připraven k napuštění a použití. I kvalitní modely se dají sehnat za dobrou cenu a nemusíte ztrácet čas kopáním zázemí nebo za to někomu platit. A jakmile letní horka pominou, bazén složíte a do dalšího léta o něm nemusíte vůbec vědět.

Další neopomenutelnou výhodou, kterou vás nadzemní bazén potěší, je snadná údržba a možnost drobných oprav pomocí lepicí sady. Na rozdíl od komplikací se zapuštěným bazénem, se kterými si jen těžko jako laici poradíte.

Užijte si léto! Mít na zahradě vlastní bazén je výhra!Zdroj: www.bigstockphoto.com

Není bazén jako bazén: podle čeho si vybrat ten, který vás potěší?

Prvním parametrem, podle kterého byste měli volit bazén, jsou samozřejmě jeho rozměry – výška a průměr. Vždy záleží na tom, zda se v bazéně budete koupat dva, nebo se do něj bude chtít vejít celá rodina i s kamarády. Výška závisí jen na vašem zvážení, nejčastějším parametrem je však necelých 100 cm, což je výška vyhovující dospělým i větším dětem. 

Hledáte-li opravdu úsporné řešení, můžete si pořídit bazén bez filtračního zařízení, které cenu celého setu zvyšuje. Mějte však na paměti, že čistit vodu je naprosto nezbytné, proto je pořízení filtrace vhodné – nemusíte si pak lámat hlavu s tím, jak vodu vyčistíte, aby ke koupání lákala, nikoli od něj odrazovala.

Děti budou z vlastního bazénu na zahradě nadšené!Zdroj: www.bigstockphoto.com

Vybírejte raději od prověřených prodejců

Koupit bazén na malém tržišti od trhovce, který k němu nemá ani jediný dokument, by byl velký risk. Podobný risk ale přichází na řadu vždy, když si začnete vybírat od nespolehlivých a neprověřených prodejců, ať už při osobním prodeji, nebo v e-shopu. 

Jedním z těch prověřených prodejců, který vám k bazénu poskytne potřebné dokumenty, návod a také záruku, z níž se nebude všelijak vymlouvat, je například společnost Marimex. Ta se na bazénovou a relaxační techniku specializuje již od počátku 90. let a kromě jejího e-shopu můžete před konečným rozhodnutím navštívit i showroom a na bazény se podívat. To je skvělý způsob, jak si vybrat ten nejlepší!

Při výběru vám přejeme šťastnou ruku a spoustu příjemných chvil ve vodě!