Jste zde

Ťuk ťuk... Kdo tam?

domovní zvonek PR Zdroj: Freepik
Kde trávíte ve svém domě nejvíc času? Na jakém konkrétním místě? Je to v pracovně u počítače? Je to u televize? Nebo je to snad v kuchyni? A jak daleko to z tohoto místa máte k oknu, ze kterého vidíte, kdo zvoní u branky?

31. 5. 2021

Pár kroků? Nebo musíte jít před celý dům? Zapomeňte na okno. Kdo zvoní, vám kdekoli v domě zobrazí domovní telefon.

Zvonková anabáze

Představte si následující situaci. Sedíte v pohodlí oblíbeného křesla a sledujete zápas. A najednou se rozezní zvonek. Co se odehrává ve vaší hlavě? Napadají vás otázky jako "Je doma někdo jiný, kdo se může jít podívat?" nebo "Kdo to zrovna teď zvoní?". A ve finále to nedopadne jinak, než že se zvednete a odcházíte k oknu podívat se, kdo se po vás shání. A tomu můžete udělat přítrž jednou pro vždy.

Chytré domovní zvonky a domovní telefony mají jeden základní rys, jako ty klasické. A celou řadu dalších vychytávek, které vám usnadní život. Začněme klasikou - upozorní vás na příchod návštěvy, kurýra nebo třeba donášku jídla. Konec konců, ani v té klasice ale nejsou tak docela obyčejné. Často vám dokáží nabídnout až několik desítek různých melodií, mezi kterými si můžete vybrat tu, co vám bude znít nejvíc příjemně. A dál už vám jen ulehčují život!

Jaké jsou výhody domovních zvonků a telefonů?

Díky kameře vidíte rovnou, kdo stojí u branky. Neočekávaný neznámý? Nemáte chuť bavit se s prodejcem ponožek? Prostě nejste doma.

Noční vidění, kterým jsou některé zvonky vybaveny, vám přijde vhod zejména v zimních měsících, kdy se brzy stmívá.

Wifi připojení je samozřejmostí. Nemusíte se tedy zvedat z křesla, ale návštěvy můžete přijímat ze své oblíbené pozice.

Propojení s aplikací v mobilu vám umožní převzít předem zaplacený balík, i když nejste doma. Zkrátka se připojíte ke zvonku přes aplikaci a instruujete kurýra, kam balíček položit.

Funkce otevírání chytrých zámků umí nahradit klasické telefony s tzv. bzučákem. Dokážete návštěvě otevřít i na dálku.

Umožní vám ovládat na dálku nejen branku, ale například také příjezdovou bránu.

Zkrátka a dobře. Vzhledem k pořizovací ceně těchto zařízení, která se pohybuje maximálně v řádech nižších tisíců korun, jsou benefity naprosto jasné a převažující. Tak co myslíte? Můžeme říct, že klasice a sprintu k brance už odzvonilo?