Jste zde

Trendy v bydlení pro rok 2021: přírodní materiály a dveře, které neuvidíte

sukulenty Zdroj: www.bigstockphoto.com
Interiérový design je taková móda pro naše domácnosti. Bydlení můžete měnit podle nejnovějších trendů klidně každý rok, máte-li na to rozpočet. Ale řídit se jimi můžete třeba i v případě, že se chystáte na větší rekonstrukci nebo výměnu nábytku.

29. 11. 2020

Rok 2020 byl zasvěcen pastelově zelené barvě. A počítalo se s ní všude – na nábytku, doplňcích, bytových textiliích i při výmalbě. Měla symbolizovat sepjetí s přírodou a zároveň uklidňovat.  

Do hry se měl v domácnostech znatelně zapojit multifunkční nábytek, který šetří místem, což je důležité především v malých bytech. Rok 2020 trošku tíhnul k minimalismu, aspoň tím, že velel vyházet staré, nepotřebné a nepoužívané věci, které jen zabírají místo.

U velkých bytů se zase očekávalo, že si v nich budou lidé dělat vlastní posilovny. Po letošních zkušenostech by to skutečně nebylo od věci.

Stejně tak už před rokem 2020 vznikaly v obývacích pokojích nebo ložnicích pracovní koutky pro ty, kteří aspoň čas od času pracují na home office. Vsadíme se, že jich vzniklo mnohonásobně víc, než se původně očekávalo.

A nakonec se měl víc uchytit tzv. chytrý nábytek, jehož příkladem je třeba matrace se senzory pro monitoring tělesných funkcí během spánku.

bigstock-stylish-interior-design-of-off-358635017.jpg

domácí pracovní koutek
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Trendem roku 2020 měly být designové pracovní koutky. A to jsme ještě nevěděli, že do našich životů tak moc zasáhne koronavirus.

Rok 2021 ovládne jednoduchý design 

Trendy roku 2021 potěší všechny, kterým se líbí jednoduchý čistý design a přírodní materiály – dřevo, kámen nebo sklo. Když už nepůjde do interiéru z nějakého důvodu (třeba finančního) pořídit masivní dřevo nebo opravdový kámen, postačí aspoň jiné materiály s vhodným dekorem. 

Obecně si na své můžou přijít vyznavači minimalistického stylu bydlení. Nejpatrnější budou tyhle tendence v kuchyních, kde dojde na promyšlené ukládání všeho, co zrovna nepotřebujeme, do skříněk nebo šuplíků. Designéři upozorňují, že z nich by ideálně měly zmizet i úchytky. Schovat bychom měli i zásuvky, které jinak narušují kompaktnost místnosti nebo minimálně kuchyňské linky.

bigstock-minimalist-kitchen-in-city-apa-392897777_1.jpg

skříňky bez úchytek
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Zapomeňte na úchytky. Těm je prý na moderním nábytku konec.

Ve znamení chytrosti

Po chytrých telefonech, televizích a zásuvkách už se chytrých věcí asi nezbavíme. Inteligentní řešení je trendem v celých bytech a domech, ale v roce 2021 se zaměříme hlavně na koupelny, které často opomíjíme. Do hry tak vstoupí třeba úsporné termostatické baterie, ze kterých nemusí voda odtékat, než vyladíme tu správnou teplotu.

Barvám bude vévodit (nejen) bledě modrá

Barvou roku se stane bledě modrá, ale důležitá má být i béžová a tmavě bronzová. A ty si společně tedy umíme představit dost dobře. Pokud ale chcete zachovat minimalistického ducha, zvolte si jen jednu z těchhle barev a zbytek výmalby nebo dekorace ponechte bílý. 

bigstock-new-interior-bedroom-with-blue-365870149_1.jpg

bledě modrá ložnice
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Bledě modrá bude barvou roku 2021.

Dveře, do nichž trefíte jen za střízliva

Je to nadsázka. I když… Mezi trendy roku 2021 v oblasti bydlení se objevují i dveře, které svým dekorem splývají se zdí, do níž jsou zasazeny. Když vizuálně „ukryjete“ i kliku, bude efekt dokonalý. Jen si na to asi budete chvíli zvykat. Mimochodem – kliky se klidně můžete úplně zbavit. Pofrčí dveře na magnetické zavírání!