Jste zde

Trápí vás málo místa v dílně? Pořiďte si kovové regály

Zdroj: e-regaly.cz

Řešíte problémy s nedostatkem místa, vaše dílna nebo sklad připomínají bojiště a trvá vám půl dne, než najdete to, co potřebujete? Zkuste na chaos vyzrát pořízením kovových regálů, praktických kontejnerů a plastových beden.

28. 4. 2011

Ty dnes existují v nejrůznějších tvarech, velikostech a materiálech. Problém není ani regálová sestava vytvořená na míru pro konkrétní prostor a doplněná téměř na klíč o odpovídající manipulační techniku a kovový nábytek.

Jednoduchá instalace

Instalace regálových sestav dnes není nijak náročná. Často už nejsou potřeba ani šrouby. Montáž se provádí jednoduchým zasunutím jednotlivých dílců do sebe. Stačí pár minut a celá konstrukce stojí.

Na trhu je dnes nepřeberné množství kovových regálů a policových sestav. Obecně ale platí, že se vyplatí zainvestovat do kvalitních materiálů. Vždyť k čemu by ve skladu byla police s minimální nosností, která se při sebemenším dotyku kymácí? Naopak kvalitní regály udrží bez problémů i několik tun a vydrží více než deset let.

Jaký vybrat?

Druhým kritériem při výběru je budoucí uplatnění, které bude regál mít. Jiné parametry má regál pro pneumatiky, jinak musí vypadat regál na ukládání desek. Jaké možnosti tedy při výběru nových regálů máte?

•    Policové regály – jsou asi nejrozšířenější variantou, co se týká úložných prostor. Využití najdou jak v autoservisech, tak třeba v domácích dílnách. Sestavení je jednoduché, není potřeba nic šroubovat.

•    Regály pro pneumatiky – mají vyšší nosnost, specifický tvar a je možné v nich skladovat kola včetně disků. Ani tento typ regálů se obvykle nemusí šroubovat a zaručí vám, že pneumatiky při uložení neutrpí na kvalitě. Věděli jste, že pneumatiky s ráfkem trpí, když je poskládáte vedle sebe a že ty bez ráfku naopak postavení a občasné protáčení vyžadují?

•    Pojízdné regály-  jsou alternativou pro prostory, kde je potřeba zvýšit úložnou kapacitu. Díky podvozku a kolejničkám se jich vedle sebe vejde až o 100 % víc než klasických, na pevno ukotvených regálů.

•    Patrové regály  - jsou další možností, jak zvětšit úložnou kapacitu. Při jejich použití se plně využije výška místnosti a díky schodům nebo výtahu jsou všechny materiály okamžitě po ruce – bez akrobatického balancování na žebříku.

•    Paletové regály a regály konzolové - jsou potom specifickým typem úložného prostoru. Jejich nosnost je ještě mnohem vyšší než u předchozích typů a uplatnění najdou víc než v domácích dílnách v průmyslových objektech a velkých skladech.

Další komponenty  

Jako příslušenství k regálům je potom možné pořídit nejrůznější plastové bedny a bedničky, kovové kontejnery. Do dílny se pak vyplatí pořídit kovový dílenský nábytek. Ten by měl být, pokud je z kvalitního kovu, být téměř nezničitelný a tím pádem i s dlouhou životností.