Jste zde

Topná sezóna je tady a my víme, jak ušetřit: Pomůžou drobné triky i inteligentní systém vytápění

Zdroj: www.smartheating.danfoss.com
Omezte únik tepla na minimum a snižte své náklady za topení. Víme, jak efektivně vytápět svůj domov a ušetřit! Stačí se jen vyvarovat častým chybám a provést několik menších opatření. Neplaťte více, než musíte.

8. 10. 2018

Výdaje za teplo patří k největším položkám, které každoročně zatíží rodinný rozpočet. Šetřit a chovat se úsporněji se proto vyplatí. Naučte se správně větrat, efektivně topit a poznejte s námi inteligentní vytápění Danfoss Link™. Vytápějte chytře a komfortně, a to klidně i pomocí svého mobilního telefonu.

Nebraňte teplu v cestě do místnosti

Zkraťte záclony, setřete prach z topení a posuňte nábytek, který by mohl být překážkou v proudění tepla. Na stěnu za radiátor instalujte reflexní fólii, která bude odrážet teplo do místnosti. Žaluzie a závěsy nechte přes den roztažené, aby se místnost prohřála sluncem. Na noc je naopak zatáhněte, aby vám teplo neutíkalo.

Náš tip: Sušák nestavte do blízkosti topení a prádlo nesušte na radiátoru.

Snížit náklady na vytápění vám pomohou zdánlivé maličkosti. Naučte se třeba krátce, ale intenzívně větrat, nebo vsaďte na chytrou aplikaci. Zdroj: www.smartheating.danfoss.com

Investujte do nových oken a dveří

Cítíte, jak vám okny a pod dveřmi protahuje studený vzduch? Pak je nejvyšší čas na jejich výměnu. A nebojte se! Nákladná investice se vám brzy navrátí v podobě nižších účtů. Moderní okna mají kvalitní těsnění a vícenásobné zasklení. U vchodových dveří dbejte na to, aby práh řádně doléhal.

Pořiďte si inteligentní termostat a s teplotou v bytě pracujte

Regulujte teplotu podle aktuální potřeby a dodržujte doporučené teploty v jednotlivých místnostech. Přetápění nesvědčí ani vaší peněžence, ani vašemu tělu. Omezte vytápění, když nejste doma. Pomoci vám může chytrá aplikace, která umožňuje ovládat vytápění vašeho domova odkudkoliv a díky které můžete ušetřit až 30 % výdajů za topení.

Už se nemusíte obávat vysokých účtů za topení. Teplotu doma nastavíte pomocí centrální jednotky nebo prostřednictvím vašeho mobilního telefonu odkudkoliv a kdykoliv.

systém inteligentního vytápění Danfoss je kompatibilní s 96 % typy vytápění. Ať už vytápíte pomocí radiátorů, podlahového vytápění, tepelného čerpadla, na plyn, tuhá paliva nebo olej, můžete vytápění řídit pomocí Danfoss řešení. Zdroj: www.smartheating.danfoss.com

I vám pomůžeme najít to nejlepší možné řešení! Podívejte se, kolik můžete díky systému inteligentního vytápění Danfoss ušetřit a kontaktujte nás.

Chcete si chytré vytápění vyzkoušet? Není problém! Stačí si jen stáhnout bezplatnou aplikaci Danfoss Link™ App v demo verzi a vyzkoušet si inteligentní ovládání vytápění na dálku z vašeho mobilu, bez toho, abyste měli systém Danfoss instalovaný. Lehčí ovládání a ještě jednodušší montáž pak představuje hlavice Danfoss Eco™, která pracuje na technologii Bluetooth.

Mimochodem, systém inteligentního vytápění Danfoss je kompatibilní s 96 % typy vytápění. Ať už vytápíte pomocí radiátorů, podlahového vytápění, tepelného čerpadla, na plyn, tuhá paliva nebo olej, můžete vytápění řídit pomocí Danfoss řešení. Takto inteligentně vytápět můžete dům, byt, chatu, ale třeba i malou kancelář. Po příjezdu na vás bude vždycky čekat příjemně vyhřátý interiér.

V topné sezóně nezapomeňte pravidelně větrat

V zimních měsících zapomeňte na větračku. Větrejte krátce, intenzivně a několikrát denně. Kdo v chladných měsících méně a špatně větrá, musí více topit.

Věděli jste, že vlhký vzduch v bytě se daleko hůře ohřívá než suchý a že člověk během jednoho dne vyprodukuje až 3 litry vodní páry? V chladných měsících proto nezapomeňte větrat. Krátce a intenzivně! Oknem otevřeným na pět minut dokořán vyměníte pouze vlhký a vydýchaný vzduch, zatímco stěny a předměty se neochladí. Navíc vyzrajete i na neustále se mlžící okna a plísně.

Zavírejte dveře mezi jednotlivými místnostmi, zvláště pak dveře do chodby, kde by teplota neměla přesáhnout 17 stupňů Celsia.