Jste zde

Stolní počítače Dell – k práci, učení a zábavě

Stolní počítače Dell Zdroj: computer-outlet.cz
Takzvané "blešáky" jsou optimální volbou pro každé využití. Zejména pokud jsou správně vybrány z hlediska instalovaných komponent. Katalog společnosti Dell obsahuje právě takový hardware nabízený v různých konfiguracích.

22. 7. 2021

Počítače Dell - nové, použité nebo po pronájmu?

Než se pustíte do výběru konkrétních specifikací, promyslete si, co přesně potřebujete. Na trhu je široká nabídka, takže se někdy vyplatí zvážit volbu nestandardních řešení. Tady se dozvíte, co si můžete vybrat.

  • Nové stolní počítače Dell - nové modely se objevují v průměru každých několik měsíců. To je způsobeno velmi dynamickým vývojem hardwaru. Výrobci se neustále snaží překonávat konkurenci, a proto nabízejí výkonnější a energeticky účinnější komponenty. To platí zejména pro procesory a grafické karty. Nové počítače jsou nejlepší volbou, pokud chcete dohnat trendy nebo splnit požadavky nejnovějších programů a nástrojů.
  • Počítače Dell po leasingu - tj. počítače, které společnost kdysi zakoupila na leasing. Po skončení smlouvy se zařízení obvykle vrací. Výrobci a obchody se však takových počítačů nezbavují. Renovují je a dávají do prodeje za mnohem nižší cenu. Pro zákazníky je to příležitost koupit si stále výkonné zařízení, aniž by museli investovat velké peníze.
  • Použité počítače Dell - vrácené původními majiteli z různých důvodů. Před jejich nákupem je dobré zkontrolovat, v jakém jsou přesně stavu a zda splňují vaše požadavky. To je další způsob, jak ušetřit spoustu peněz.

laptop.jpg

laptop
Zdroj: 
computer-outlet.cz

Který počítač pro práci? Na co se zaměřit?

Nyní, když víte, jakou příležitost máte k získání špičkového hardwaru, je třeba přejít ke konkrétním informacím. Protože bez ohledu na to, zda kupujete nové, pronajaté nebo použité počítače Dell, musíte věnovat pozornost jejich technickým parametrům a poté je porovnat s cílovou aplikací.

Pokud jde o práci, hodně záleží na vaší pozici a konkrétních programech, které podporujete. Běžné kancelářské práce vyžadují především rychlý pevný disk (nejlépe SSD), alespoň 8 GB RAM a čtyřjádrový procesor. Pokud vaše práce vyžaduje spouštění specializovaných programů (například grafických), jsou lepší počítače s výkonnými dedikovanými grafickými kartami. V katalogu společnosti Dell najdete konfigurace, ve kterých jsou GPU speciálně vyladěny jen pro profesionální práci (z tohoto důvodu mají například horší výkon ve hrách).

Herní počítač Dell - výkon, výkon a ještě více výkonu!

Grafická karta bude klíčovou součástí i v herních počítačích. Zejména ty, které budou sloužit k podpoře nejnovějších titulů ze segmentu AAA.

Počítače Dell jsou vybaveny nejvýkonnějšími a nejnovějšími jednotkami, takže výběr toho správného by neměl být problém. V tomto případě je nejdůležitější množství paměti a taktovací frekvence. Samozřejmě to není tak, že by novou hru "zvládla" jen grafická karta. K tomu je třeba přidat vícejádrový procesor a rychlou paměť RAM. SSD také nebude na škodu - rozhodně zkrátí dobu načítání systému a instalace nových her, které, jak víme, hodně váží.

Nové, pronajaté a použité počítače Dell jsou stroje určené pro různé uživatele. Než si tedy koupíte konkrétní konfiguraci, ujistěte se, že určitě vyhovuje způsobu, jakým ji chcete používat.