Jste zde

Stavíte nové bydlení? Nepodceňte bezpečnostní dveře

bezpečnostní dveře kavan Zdroj: Shutterstock
Podle policejních statistik se každým rokem zvyšuje počet vloupání do domácností. Tento smutný fakt je zapříčiněný stále větší drzostí zlodějů, stejně jako jejich rostoucími schopnostmi. Schopnější z nich zvládnou překonat klasické dveře během chvíle.

14. 4. 2023

Chcete-li tedy ochránit svou rodinu a majetek, musíte se spolehnout na sofistikovanější řešení. Jaké stojí za to?

Bezpečnostní třídy

V současné době přichází bezpečnostní dveře v celé řadě odlišných provedení. Alfou i omegou jejich spolehlivé funkce je samozřejmě bezpečnostní třída, kterou poznáte na základě certifikátů. Ve výsledku se budete muset rozhodnout mezi šesti základními kategoriemi, jež jsou označené čísly 1 až 6. Čím vyšší hodnota, tím lepší ochrana.

Zajímavým řešením pro majitele běžných domů i bytů jsou především dveře čtvrté třídy. Ty vás nebudou stát celé jmění, ale i přesto dokážou hravě odolat i šikovnějším pokusům o jejich zdolání.

Zvolíte-li si správnou značku, dočkáte se celokovového provedení s množstvím kotevních bodů. Ty jsou situované po celém obvodu dveří, přičemž je v zamčeném stavu spojují se speciální zárubní. K tomu připočtěte nejmodernější sofistikovaný zámek a máte vyhráno.

Multifunkční řešení

V dané kategorii stojí za zmínku hlavně výrobky známé společnosti Kavan. Ta se ve svém odvětví pohybuje už od roku 1927, přičemž v dnešní době patří mezi nejoblíbenější dodavatele na našem trhu. Typickým příkladem jejích služeb jsou dveře s označením Vario VD4, které se hodí jak do exteriéru, tak i do interiéru.

Všechny prostory a montáže vyžadují odlišný přístup, a tak se vám bude hodit nezávazná konzultace se zmíněnými profesionály. Ti vám moc rádi vysvětlí vlastnosti jednotlivých variant a řeknou vám, jakým způsobem probíhá jejich instalace.