Jste zde

Sítěmi proti otravnému hmyzu

sítě proti hmyzu labona Zdroj: labona.cz
S příchodem teplých slunečních paprsků se začíná příroda mít opět k životu a s ní i hmyz. Ten je její velmi důležitou součástí, ale... Bzučení much okolo uší a komárů chystajících se na vás v noci během spánku – ty doma nechce nikdo z nás.

14. 4. 2020

Nemusíte se hned vrhat do skříně pro odpuzovače nebo insekticidy. Účinnou pomocí jsou sítě proti hmyzu.

Rádi si užíváte čerstvého vzduchu i doma a chcete spát při otevřeném okně, beze strachu ze svědivých štípanců a otravného bzučení? Pak je vhodný čas na pořízení sítí proti hmyzu. Ty jsou rozhodně lepší variantou než nejrůznější chemické prostředky. Sítě jsou ekologičtější a vzduch v domácnosti zůstává svěží a čistý, což oceníte především kvůli dětem.

Je velké množství typů sítí. Vyrábí se na všechny typy oken, i do dveří a vstupů. Jak vybrat tu správnou síť pro vaše potřeby?

Jednoduchá instalace – pevná okenní síť

Pokud nemůžete nebo nechcete vrtat do okenního rámu, doporučujeme pořízení pevné okenní sítě na míru. Tento typ sítě se instaluje na okenní rám za pomoci otočných klipů, které přitláčí rám se síťovinou z venkovní strany k rámu okna. Stejně, jako je jednoduchá montáž, je snadná i demontáž, když potřebujete například umýt okna, nebo chcete vyčistit síť. Vybírat můžete z různých tvarů i barev rámů.

Potřebujete zalévat květiny na parapetu? Pomůže rolovací síť

Často využíváme prostoru na venkovním parapetu k umístění truhlíků s květinami. S pevnou sítí proti hmyzu do oken by zalévání bylo problém. S rolovací sítí nikoliv. Tento typ sítě připevníte na okenní rám a snadno ji dle potřeby vytáhnete nebo stáhnete. Je vhodná do klasických oken, stejně jako do dvoukřídlých. Barvu rámu můžete volit dle vzorníku RAL.

Nemuset vždy myslet na zavírání dveří

Pro zamezení vletu hmyzu domů přes dveře na balkon či zahradu poslouží nejlépe dveřní síť. Velkou výhodou jsou samozavírací panty, díky kterým nezůstane síť otevřená a také magnetický doraz, který se postará o úplné dovření. Síť se montuje na rám dveří. Barvu rámu dveřní sítě si můžete opět sladit například s barvou dveří či okolním vybavením terasy.

Portálové vstupy vyřešíte plisovanými sítěmi

Ideální pro zakrytí oken či vstupů velkých rozměrů jsou plisované sítě. Jak už název napovídá, jedná se o síť skládanou do harmoniky. Jsou dvě varianty - síť proti hmyzu je možné otevírat buď vertikálně ze strany, anebo ze středu do stran. Použití plisovaných sítí doporučujeme i do míst, kudy často prochází děti, starší osoby, nebo handicapovaní. Spodní profil je nízký a díky tomu se snadno překračuje.

Zdroj: labona.cz