Jste zde

Průvodce bazénovou chemií: Vyberte tu nejlepší!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Voda v bazénu musí být co nejčistší. Samozřejmě že všechny nečistoty odstranit nelze, přesto je nutné pravidelná péče, kterou značně zefektivňuje kvalitní bazénová chemie.

17. 7. 2015

Opticky největší nepořádek v bazénu (spadané listí či rozměrnější anorganické nečistoty) obvykle nepředstavuje největší problém. Daleko závažnější je přítomnost různých mikroorganismů. O kvalitní, a tedy zdravé vodě v bazénu pak nemůže být řeč.

Jenže s pomocí bazénové chemie se lze s prakticky všemi nečistotami zcela efektivně vypořádat. Co všechno si můžete v této oblasti pořídit?

  • Chlorová chemie funguje na bázi aktivního chlóru. Nehodí se tedy do všech bazénů – pokud máte v rodině osoby alergické, nebo jen citlivější na tento prvek, chlorovou chemii raději nepoužívejte.  Na druhou stranu je chlor velmi účinný. Pokud tedy nejste alergičtí a rozhodnete se pro nákup chlorové chemie, neprohloupíte!
  • Bezchlorová chemie funguje na bází aktivního kyslíku a je tedy řešením pro ty, kteří jsou na chlor citlivější, nebo přímo alergičtí. Navíc je opět velmi kvalitní a lze si ji pořídit v několika variantách.
  • Kombinovaná chemie představuje další efektivní řešení pro boj s nečistotami v bazénu. Kombinovaná chemie je určená pro bazénovou péči v průběhu celého roku – zajistí desinfekci, likvidaci řas i vločkování při zakalení. Doporučit vám můžeme například Kombi tablety Maxi.
  • Bazénová chemie pro odstraňování řas a vločkovače jsou vhodným řešením pro případy, kdy vás v bazénu obtěžují řasy, nebo zakalená voda.