Jste zde

Proměňte si koupelnu ve wellness: Hydromasážní vany jsou stále populárnější

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Přestanou vás bolet záda, zlepší se vzhled vaší pokožky, bude se vám lépe spát, zbavíte se stresu i bolestí hlavy… Jak? Jen tím, že si dopřejete hydromasáž. A dnes už si ji dokonce můžete dopřát i doma.

30. 6. 2015

Staří Řekové a Římané byli požitkáři, a tak není divu, že archeologické vykopávky odhalily existenci mramorových van, ve kterých se oddávaly vířivým koupelím, už ze 4. století před naším letopočtem. A Řekové a Římané nebyli jediní – ve starověku si podobně dopřávali i Japonci.

I dnes většina lidí považuje hydromasáž za požitek – tím větší, pokud si ji může dopřát v klidu domova. Třeba s partnerem po náročném pracovním dni. A nemusíte si rovnou pořizovat velikou vířivku na terasu. Jejich levnější a prostorově umírněnější alternativou jsou například sprchové masážní boxy, hydromasážní podložky do vany nebo řešení v podobě hydromasážních van.

Pořízení hydromasážní vany byste rozhodně neměli brát jako plýtvání penězi, ale naopak jako investici do sebe, do zvýšení kvality vašeho života. Pravidelné hydromasáže totiž umí pomoci od spousty problémů a potíží.

Odbouráte stres

Naložíte se do horké provoněné vody, pustíte si hudbu a necháte se hladit miliony bublinek. Vlastně není divu, že se při pobytu v horké vodě zvyšuje produkce endorfinu. A jak je známo, tenhle hormon nejen tiší bolest, ale i vyvolává pocity štěstí a pohody. Není nic lepšího, než se po celodenním shonu a stresu naložit do hydromasážní vany.

Preferujete sprchový kout? i tak si můžete dopřát hydromasáž - řešením jsou takzvané masážní boxy.Zdroj: www.hezkakoupelna.cz

Hluboké prohřátí těla ve večerních hodinách navíc pozitivně ovlivňuje kvalitu spánku. Trápí vás nespavost? Dopřejte si před usnutím perličkovou koupel, a pak budete spát, jako když vás do vody hodí…

Zbavíte se bolesti

Rozmístění trysek ve sprchovém masážním boxu nebo v hydromasážní vaně by mělo být takzvaně chiroterapeutické. Laicky řečeno by trysky měly být směrované na nejvíce namáhaná místa, která máme v dnešní uspěchané době tendenci přetěžovat. Díky působení tepla a tlaku si při koupeli uvolníte namožené svaly, šlachy i klouby.

Hydromasáž je účinnou pomocí při problémech se zatuhnou krční páteří a šíjí. Ne nadarmo ji předepisují lékaři jako jednu z nejúčinnějších forem rehabilitace. Tak proč si ji nedopřávat pravidelně doma?

Zkrásníte

Stejně jako při pobytu v parním boxu se během pobytu v horké bublající vodě otevřou póry. Z těla tak snáz odejdou škodlivé látky. Díky masáži vodními proudy dochází k lepšímu prokrvení pokožky a ta je více elastická, hebčí, jemnější. Při pravidelných koupelích ustupuje i celulitida a rychleji se odbourává podkožní tuk.

Jak se vám líbí? Samotnou masážní vanu můžete pořídit už za částku okolo 15 tisíc korun.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Naložte se do hydromasážní vany po sportovním výkonu! Nejen, že zregenerujete unavené svaly, ale navíc ještě trochu posílíte spalování.

Abyste na sobě cítili pozitivní účinky hydromasáže, doporučují lékaři naložit se na pár minut do vířivky nebo vany zhruba dvakrát až třikrát týdně. Ceny hydromasážních van začínají na zhruba 15 tisících korunách, kvalitní masážní systém bez vany je k mání za zhruba deset tisíc korun. V porovnání s cenami vířivek ve wellness centrech si určitě snadno spočítáte, co se vám v dlouhodobém horizontu vyplatí víc…