Jste zde

Proč si pustit hliník do nemovitosti?

Aluprof PR Zdroj: Aluprof
Hliníkové dveře Aluprof a okna jsou oblíbeným architektonickým řešením moderních domů, obchodů nebo kanceláří. Mohou být dodatečně tepelně izolovány a podle přání zákazníka otevírány ručně nebo automaticky.

9. 2. 2022

Hliník je skvělý materiál, protože poskytuje neomezené možnosti pro výrobu dveří na míru pro ty nejnáročnější projekty.

Výhodou hliníku je jeho mimořádná elasticita, proto je možné vyrobit dveře a okna v jakémkoli tvaru, včetně: trojúhelníku, čtverce, obdélníku, obloukového lichoběžníku, jakéhokoli mnohoúhelníku nebo kruhu. Hliníkové profily lze navíc eloxováním nebo práškovým lakováním opatřit v podstatě libovolnou barvou a můžete si také vybrat, zda má být povrch vašich oken a dveří matný, strukturovaný, metalický nebo třeba lesklý.

Profilový systém se volí v závislosti na velikosti a požadovaných funkcích zasklení. Z hlediska funkcí dělíme okna a dveře na: běžná výklopná a otočná a pevná, posuvná, skládací a fasádní. Automatika v tradičních oknech slouží především k protipožární ochraně (v případě požáru automatika otevře okno, aby odvedla kouř z budovy) a u oken, která jsou vysoko mimo dosah (pro vyklopení okna) a nezapomínejme na hliníkové opláštění oken.

Výhodou hliníkových konstrukcí je jejich odolnost proti korozi, která výrazně prodlužuje životnost dveří a oken pravidelně vystavených častému kontaktu s deštěm a vlhkostí. Tento materiál se vyplatí používat, protože i velká okna nebo dveře s nestandardními rozměry se díky nízké hmotnosti snadno a bezpečně ovládají. Díky moderní eleganci hliníku a jeho plastickým hodnotám ) tento materiál velmi rád používá pro originální návrhy výrobce hliníkových oken Aluprof - hliníková okna.

Výběr okenních rámů je rozhodnutí, které by se nemělo dělat ukvapeně. Jak vybrat dobrá okna pro váš dům? Jedním z faktorů, které je třeba brát v úvahu, je materiál, z něhož jsou okna vyrobena - na tomto parametru do značné míry závisí jejich kvalita a vlastnosti. Jaké výhody tedy mají hliníková okna? Mezi jejich nejdůležitější vlastnosti patří:

  • lehkost - hliníková okna jsou lehčí než jejich dřevěné a plastové protějšky;
  • stabilita a tuhost - hliníkové truhlářské výrobky se vyznačují nižší náchylností k deformaci vlivem teploty než např. plastová okna;
  • trvanlivost - hliníková okna a dveře jsou odolná proti korozi a nemění své vlastnosti ani dlouhodobým působením vlhkosti nebo slunečních paprsků;
  • snadná údržba - hliníkové truhlářské výrobky nevyžadují složitou údržbu, i když to samozřejmě neznamená, že ji vůbec nepotřebují. Pravidelné čištění a údržba kování jsou nezbytné pro zachování správné a bezproblémové funkce mechanismu otevírání, zavírání a vyklápění oken;
  • dostupnost v mnoha barevných variantách - hliníková okna mohou mít různé povrchové úpravy, dokonce i imitující strukturu dřeva.

Materiál zpracování a technické parametry jsou bezpochyby nejdůležitějšími aspekty, které je třeba mít při výběru oken na paměti. Důležitý je však také jejich design, který by měl ladit nejen s interiérem domu či bytu, ale také s architekturou budovy. Kde se hliníková okna nejlépe osvědčí?

Především se hodí k minimalistickým a úsporným tvarovým řešením - například moderním a industriálním. Jsou také ideální pro interiéry s velkým prosklením - hliníková balkonová okna, okna na terase, rohová okna nebo plně prosklené stěny. Lze je úspěšně použít i v zimních zahradách.