Jste zde

Posuvné dveře jsou praktické řešení (nejen) do malého bytu

Zdroj: sharonang, pixabay.com

Pokud máte malý byt, pak z nich budete nadšení. Neztratí se ale ani ve velkých prostorech, kde funkčně a esteticky dokážou rozdělit velký prostor. Řeč je o posuvných dveřích, stále oblíbenějším konkurentovi  dveří veřejových.

20. 3. 2014

Posuvné dveře jsou nejen praktické, spoří místo, ale navíc i dobře vypadají. A právě tato trojkombinace jim zajišťuje stále větší oblibu. Pojďte se s námi podrobněji podívat na pozitivní vlastnosti, které z nich dělají takový tahák!

Posuvné dveře spoří místo

Bydlíte v opravdu malém bytě? Pak možná řešíte problém, jak uspořádat veškerý nábytek, aby vše dobře sedělo, ale zároveň, aby šli bez problémů otevírat dveře. Často je to zcela neřešitelný úkol. Přitom s posuvnými dveřmi to není nic složitého. Z hlediska praktičnosti se tak jedná o ideální řešení. A pokud se pro posuvné dveře rozhodnete, nemusíte mít obavy ani z ceny. Pokud řešíte, jak pořídit interiérové dveře levně, rozhodně nemusíte mít obavy, že byste nenašli.

Do pouzdra nebo podél zdi?

Při výběru je dobré mít nastudované alespoň základy a nechat si poradit od jednotlivých prodejců. Dobré samozřejmě je vybírat s už jasnou koncepcí – už dopředu vědět, jaký typ dveří zvolíte, jaký je pro vás vhodnější. Můžete buď vybírat běžné posuvné dveře, které se vysouvají rovnoběžně se stěnou, nebo takové, které se vysouvají do pouzdra.

Dané pouzdro přitom není nic jiného, než stavební řešení, kdy je uvnitř samotné stěny vytvořen prostor, do kterého dveře zajedou. Díky tomu tak není nutné nechávat místo podél stěny, které je nutné u prvního jmenovaného typu. Ani v tomto případě to však není nijak zvlášť omezující a rozhodně je to výhodnější než běžné věřejové vnitřní dveře. U nich je totiž vyžadováno mnohem více prostoru, přičemž u posuvných dveří stačí odsadit nábytek několik centimetrů od stěny. A v případě pouzdrového řešení ani to ne.

Aby byly dveře zcela funkční, musí být kvalitní

S výběrem vhodných posuvných dveří samozřejmě souvisí i to vsadit na kvalitního výrobce a samotné materiály. Jedině tak si můžete být jisti bezproblémovou funkčností, dokonalým provedením a dlouhou životností. S celkovým provedením samozřejmě souvisí i design.

Aktuálně se největší oblibě těší kombinace přírodního dřeva s různými typy matného skla, díky čemuž vypadají dveře velmi elegantně a moderně. Nezbývá již nic jiného, než je doplnit o obložkové dveře a zárubně a i vy můžete spokojeně bydlet s pocitem, jak efektivně jste vyřešili problémy s prostorem ve vašem bytě.

Související články