Jste zde

Pořizujete vířivku? Poradíme vám, na co si dát pozor!

Zdroj: www.virivka.cz
Natáhnout se do vyhřáté vody a nechat se hýčkat… Také vás láká pořídit si vířivku? Pak vězte, že vás nečeká lehký výběr. Řešit budete materiály, rozmístění trysek, ale i ergonomii nebo izolaci. Chcete poradit? Čtěte dál!

4. 3. 2015

Parametrů, které byste měli při pořízení vířivky hlídat, jsou desítky. A o spoustě z nich možná uslyšíte vůbec poprvé. Pojem chiroterapeutické rozmístění zní možná jako z učebnice anatomie, ale odborník vám ho rád vysvětlí. Na toho odborníka nicméně musíte narazit… a právě kvalita a odbornost prodejce jsou první důležité body na cestě za kvalitní vířivkou.

Na co si tedy dát pozor?

1.    Kvalita a odbornost prodejce

Když už se rozhodnete pro koupi kvalitní vířivky, zapomeňte na její pořízení v některém z hobbymarketů. Tam totiž nenarazíte ani na kvalitu a rozhodně ani na odborníky, kteří vám fundovaně poradí. Pořízení vířivky je velká investice, kterou byste měli řešit ve specializované prodejně s odborníky. A ty v prodejnách, kde jsou vířivky jen okrajovým artiklem, rozhodně nenajdete.

Při pořízení vířivky je potřeba pohlídat si mnoho detailů. I proto je lepší nechat si poradit přío od odborníků.Zdroj: www.virivka.cz

„My vířivky nejen prodáváme, ale zajišťujeme i jejich servis, který začíná už stavebními úpravami místa, kde bude vířivka stát a profesionální instalací,“ říká Michael Bäumel, který zastupuje švédskou značku vířivek IQUE. Právě specializovaná prodejna je pak zákazníkovi schopná poskytnout i prodlouženou záruku, v případě vířivek IQUE je to pět let.

2.    Původ a kvalita materiálu

Tím prvním, čeho si na vířivce všimnete, je bezesporu akrylátová skořepina, která tvoří samotnou vanu vířivky. I tady můžete ušetřit – pokud si pořídíte vanu z čínského akrylátu. Nicméně nečekejte od něj kvalitu. „Čínský akrylát je náchylnější na praskání, poškrábání, mohou na něm vznikat bublinky, hrbolky…,“ popisují časté problémy s nekvalitním čínským materiálem odborníci z prodejny vířivka.cz.

Nekvalitu materiálu je občas možné odhalit pouhým okem. Pokud je vana vířivky nerovná, hrbolatá a její okraje nejsou čisté, pak si zaděláváte na budoucí problémy. Naopak nadstandardně zpracovaný akryl amerického původu je zárukou kvality.

Při pořízení vířivky neřešte jen množství trysek, ale zajímejte se i o jejich rozmístění.Zdroj: www.virivka.cz

3.    Rozmístění a počet trysek

Možná vás to překvapí, ale základním parametrem při výběru vířivky není počet trysek, ale jejich rozmístění. Odborníci hovoří o takzvaném chiroterapeutickém rozmístění trysek, tedy o tom, že trysky míří na namáhané svaly a vodním proudem je jemně masírují. Hydromasáž by vám vždy měla být příjemná. A pokud máte možnost, pak raději volte bezsilikonové upevnění trysek. Pokud zvolíte silikon, může se ten po čase začít odchlipovat a voda může prosakovat.

Zmínit je třeba i filtraci vířivky – asi nikdo se nechce ve vířivce odřít o drobné nečistoty, které se do vířivky vnesou a sednou na její dno. Ty nejkvalitnější vířivky využívají takzvaný duální systém filtrace. Konkrétně u zmiňovaných švédských vířivek je to systém IQUE PURE, který sbírá nečistoty ze dna vířivky i z vodní hladiny.

4.    Použitelnost při nízkých teplotách

Možná sníte o tom, že vám bude venkovní vířivka sloužit i v zimě, kdy všude okolo vás bude třeba i lehce pod nulou. V tom případě byste měli při výběru vířivky dbát především na kvalitu izolace. Izolace je sice téměř neviditelná, ale o to důležitější součást vířivky.

„Kvalitně provedená, třeba i trojitá izolace vám nejen umožní vířivku používat i za nízkých teplot, ale výrazně díky ní ušetříte v nákladech na provoz a prodlouží životnost vířivky,“ doplňují informace odborníci z obchodu vířivka.cz. Myslet byste měli také na to, aby vám, respektive servisním pracovníkům, izolace nebránila v přístupu k technickému zázemí vířivky.

5.    Ergonomie

Než definitivně ukážete na model, který bude v budoucnu zdobit třeba vaši zahradu, promyslete si, kolik lidí bude vířivku pravidelně používat a zda v ní chtějí sedět, nebo ležet. Až podle toho pak zvolte. Nevíte si rady? Rovnou se ptejte odborníka ve specializované prodejně, kde se specializují na prodej vířivek – ten by měl být tou nejpovolanější osobou, která vám vše osvětlí.