Jste zde

Pořizujete si garážová vrata? Tyto aspekty berte v potaz

garážová vrata PR Zdroj: Shutterstock
Kvalitní garážová vrata jsou bezesporu základem každé garáže nebo nějaké větší užitkové místnosti. Pořídit si ta správné nemusí být vůbec jednoduché. Na trhu se totiž nachází spousta různých zajímavých variací.

23. 2. 2022

Jestliže o pořízení nových garážových vrat uvažujete také, jste na správném místě. V následujících řádcích se na jejich výběr podíváme mnohem podrobněji. Na jaké důležité aspekty tedy myslet a nezapomínat?

Typ zavírání vrat v hlavní roli

Máte rádi klasiku, která v podstatě niky nemůže zklamat? Pak jsou pro vás jasnou volbou garážová vrata vyznačující se dvěma křídly, jež se manuálně otevírají do boků. V takovémto případě je nutné mysle hlavně na klasické kování, jež musí být součástí takovýchto vrat. Mnohdy je možné volit klidně i elegantní kovářské polotovary s tím, že vám specializovaná společnost kování vyrobí.

Sekční a rolovací vrata jako klasika

Oba dva typy vrat představují čistě moderní řešení. K pohonu takovýchto vrat je zapotřebí elektřiny. Manuálně se sice dají otevřít a zavřít také, nicméně často jde fakticky o jakési nouzové řešení a nic jiného. Výhodou obou typů vrat je nepochybně to, že zabírají při zavřené pozici minimální porci prostoru. Nejčastěji se zavírají nebo rolují přímo ke stropu. ten je sice v určité části snížený, nicméně to by nemělo v žádném případě ničemu vadit. Pokud tedy nemáte nijak vysoké auto.    

Efektivní a jednoduché ovládání vrat

Zapomenout nelze ani na samotný pohon vrat. Ten je pochopitelně elektrický. Na trhu se jich prodává spousta, vsaďte proto na nějakou osvědčenou značku. Ta by měla zajistit také dodání dálkových ovladačů. K dispozici jich může být klidně i několik. Optimální volbu představuje univerzální ovladač na vrata, který pomáhá ovládat také třeba pojezdovou bránu nebo další elektroniku.