Jste zde

Pořiďte si privátní koupaliště: Bazén na zahradě už nevyjde draze a má spoustu výhod

Zdroj: furniture.trendzona.com

Kam jezdíte v létě za koupáním? Na veřejné koupaliště, ač máte na zahradě spoustu nevyužitého prostoru? A není to škoda? Bazén na zahradu už si dnes může dovolit pořídit téměř každý a následné soukromí je k nezaplacení.

7. 3. 2013

Bude lákadlem pro děti i dospělé. A o vodní a opalovací plochu se nebudete muset s nikým dělit. Ovšem v bazénu nemusíte zažívat jenom pohodu, potřebuje nějakou péči. Zvládnete ji? Určitě ano, protože moderní doplňky k bazénům vám pomohou šetřit čas v péči o vodu a samotný bazén.

Jaký bazén pořídit?

Představa bazénu na zahradě je skutečně skvostná. Pokud tedy před letošní sezonou o nějakém uvažujete, je potřeba se rozhodnout, zda půjde o bazén zapuštěný, nebo nadzemní. Platí, že stavba nadzemního bazénu je mnohem pohodlnější a zárukou je, že se vám nikdo nebude na zahradě vrtat v hlubině země.

bazen-na-zahrade2

Toto už je varianta bazénu, která je pro české zahrady celkem přijatelná, co se velikosti týká. Zdroj: hawaj.cz

Nadzemní bazény pro venkovní použití mají ve většině případů samonosné konstrukce. Je tedy celkem snadné je udržovat a malá poškození opravíte pomocí lepících sad. Tyto bazény seženete je v různých rozměrech a velmi snadno je připravíte a smontujete. Kromě toho nadzemní bazén velmi snadno demontujete a například uložíte na zimní období do domu.

Koupil jsem bazén, co potřebuju dalšího?

K bazénu samozřejmě patří příslušný doplňkový sortiment. A v dnešní době je jeho nabídka pořádně široká.  U bazénu můžete mít například solární sprchu, která umožní osprchování před vstupem do bazénu, čímž zmírníte znečištění vody. Rozhodně se vyplatí plachta pod bazén, která zabrání odření a protržení případnými kamínky a tak podobně. Jestliže se potýkáte s velmi studenou vodou, pomohou vám solární plachty. Díky nim se voda rychleji ohřeje - stačí je rozložit na vodní hladinu a „pustí se do práce“.

Jak na čištění vody?

Pro bazén je nutné zajistit dostatečně čistou vodu a následně ji dokázat vyčistit tak, aby se v ní každý mohl cákat s velkým požitkem. Mechanickým nečistotám dokáže zabránit i používání plachet na přikrytí bazénu. Pomůže i síťka, díky které seberete z hladiny napadané větší částečky.

bazen-na-zahrade3

Lehátko, slunečních, dobré pití a něco k zakoousnutí, tak může vypadat letní pohodička. Zdroj: tirrenoresidence.it

Je pochopitelné, že tyto metody potřebují doplnit i dalšími, které vodu dočistí. Pořídit si musíte čističky nebo filtrace. Mezi nejvyhledávanější patří písková filtrace. Jedná se o levnou a přirozenou metodu čištění. Písková filtrace zachytává nečistoty a zpátky se vrací čistá voda. Frekvence čištění závisí na používání vody v bazénu, ale obecně se doporučuje jednou denně.

V bazénech byste se měli cítit bezpečně a relaxovat bez stresu a obav z toho, kde se protrhne a poškodí. Při výběru dejte na kvalitu, protože velmi laciné druhy nemusí být nejkvalitnějšími a může se stát, že vám nevydrží ani jednu letní sezónu.