Jste zde

Pátý díl Jak se staví sen: Dekorovat se bude ložnice s náladou dalekých zemí

Zdroj: Prima TV

Pátý díl pořadu Jak se staví sen je tady a s ním i další designérské úkoly. Předělávat se bude ložnice a zadání je jasné: dostat do prostoru teplo, zútulnit ho a účelně využít každý metr čtvereční.

27. 3. 2013

Tomáš a Katka jsou spolu deset let, a proto si řekli, že by jejich ložnice potřebovala generálku. Veškeré finance totiž spolkne provoz čtyřčlenné rodiny a cestování. A že jsou oba jako cestovatelé opravdu kovaní, se promítne i do naší proměny.

Co se musí změnit?

Při změně zadaného prostoru je potřeba se vypořádat hned s několika problémy:

Ložnice je otočená na sever, tudíž je poměrně chladná, nejde sem téměř sluníčko ani v letních měsících. Protože je rodina zcestovalá, pokusíme se tuto nevýhodu vyřešit kompletním hřejivým designem „s vůní” dálek.

jak-se-stavi-sen-5-2

Takhle vypadala ložnice před proměnou. Zdroj: Prima TV

Stávající prostor má sice krásnou novou podlahu, kterou jistě ponecháme, ale je holá, neútulná a postrádá jakoukoliv intimitu, která k ložnicím patří. To se budeme snažit napravit zvolením už samotného materiálu. Vybrána bude: dubová koloniální postel s nebesy, materiály napodobující pravou krokodýlí kůži nebo starožitná dekorativní grafika.

jak-se-stavi-sen-5-3

Ložnice je orientovaná na sever, proto je docela studená. Zdroj: Jak se staví sen

Ložnička je poměrně malá a na patnácti metrech čtverečních nesmíme prostor zastavět přílišným penzem nábytku, proto budeme muset využít nejdražší variantu – nábytek na míru. Aby prostor nebyl přehlcen nábytkem, zvolili jsme designové čiré, plastové noční stolky s komfortní odkládací plochou, stejně tak i stolek ke křesílku bude ze stejného materiálu. Tak vzhůru do cestovatelských snů!

Grafika po zdech a návštěva u pěvkyně

V tomto díle se bude dále řešit využití dekorativní grafiky v interiéru a zdravé a praktické spaní. Mimo jiné se dozvíte více o takzvaných fabionových lištách. A podíváme se i k VIP osobnosti. Své hnízdečko nám představí mezosopranistka Andrea Kalivodová

jak-se-stavi-sen-5-4

Motiv krokodýlí kůže na zdi je odvážný, ale originální. Zdroj: Prima TV

Nenechte si ujít další díl nové série „Jak se staví sen“ již v neděli 31. března od 18.00 hod na Prima family!

jak-se-stavi-sen-5-5

Podobný motiv se objevuje i na křesle, které je v netradiční žluto-fialové kombinaci. Zdroj: Prima TV

Související články