Jste zde

Osvědčené rady, jak na útulný domov

online kasina Zdroj: nomini.com
Každá profese má určitá zažitá pravidla, která příslušníci daného oboru musí dodržovat, aby odvedli svou práci dobře. Interiéroví designéři však nutně nepsanou zásadu striktně držet se pravidel při práci nemusí uplatňovat.

8. 12. 2020

Profesionály v řadě interiérového designu nejvěrněji vystihuje láska k estetice, dobrý vkus, vůle realizovat nové výzvy a následovat intuici. Vypěstovat si vkus, jaký předmět v kombinaci s jakou věcí dokonale ladí, nevyhnutelně netrvá roky. Naučíme se to zkoušením, kombinováním a laděním jedné věci s druhou v průběhu tvůrčího procesu.

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na relax a odpočinek. Nejlepší nápady nás napadnou, když jsme kvalitně odpočatí a načerpali jsme spoustu sil. 

Vydejte se i vy po cestách bytových designérů a naučte se, jak zútulnit váš domov na počkání. Je to celé o zkoušení a kombinování. Nemusíte hned pokaždé přemalovat celý byt, pomoci v tomto může představivost, talent v kreslení nebo různé počítačové nástroje. Mnoho softwaru pro designéry můžete najít také zdarma ke stažení.

Prima nápady

Rodina s dětmi se neobejde bez ochranných potahů na židle. Protože děti jako magnet přitahují fleky, nepořádek a následně úklid. Koupelna má neomezené možnosti kombinací metalických prvků zrcadel, dřevěných skříněk na odkládání věcí nebo hebkých osušek.

Je jen velmi tenká hranice mezi kýčem a estetickým předmětem. Můžete se rozhodnout kombinovat vintage kousky se stejným odstínem barev stěn a sedačky. Vyzkoušejte to i vy a s dávkou estetiky nic nezkazíte.

Pokud se vám protiví pach malířského nátěru, přimíchejte do barvy lusk vanilky. Barva nebude mít takový intenzivní pach. Jak docílit správné kombinace koberce a dřeva? Těžká otázka, huňaté koberce jsou možným kompromisem proti nežádoucím třískám na bosých nohách.

Mít zavěšených nad hlavou několik obrázků z dětství a minulosti připomíná pokoj v muzeu. Pokud vás láká tato představa a chcete mít ve svém pokoji zvěčněny momenty z minulosti, Lauren Liess navrhuje, abyste začali od středu a pokračovali po bocích. Dobře kombinovatelné barvy rámů sestávají z černé, bílé a hnědé barvy.

bigstock-leather-sofa-with-pillows-and-268537714.jpg

Zdroj: 
bigstockphoto.com
bydlení

Další osvědčené tipy, jak navrátit moderní vzhled do domácnosti

Jak navrátit místnosti svěžího ducha pomocí barev? Přemalování stěn dokáže rozjasnit místnost k nepoznání. Koberec je ošlapaný. Desky vydávají pisklavé zvuky. Podlaha potřebuje změnit na plovoucí nebo vyměnit dřevěné parkety? Vyměňte je a změňte i barvy v místnosti.

Chcete si pomoci přirozeným světlem? Dovolte slunečním paprskům, aby vás ušetřily od zbytečného svícení svítidly během dne. Strhněte látkové závěsy, aby mohlo slunce přijít do vašeho domova. Co potom, když zapadne? Žaluzie v moderním dřevěném, látkovém nebo plastovém provedení, vnější zavírací okenice či jiné předměty na vytvoření stínu se hodí a nemusíte je mít zatažené celý den.

Pokud se kamarádíte s moderními vychytávkami, máme tip pro bydlení v domě na ekonomické střešní okno a stínovací výplně skla. Takové okno poskytne pravidelné odvětrávání s minimálním přístupem tepla a dostatek přirozeného světla. Díky umístění na střeše nepřijdete ani o kousek soukromí a při umístění nad postelí získáte krásný a romantický výhled.

Bez ohledu na to, zda chceme domovu vrátit svěžího ducha, nebo svému bytu, domu nebo chalupě definovat jedinečný styl bydlení, budou nám k tomu stačit minimální náklady a úsilí. Zvykli jsme si podceňovat malé změny a myslíme si, že bychom měli reorganizovat celou místnost s příslušenstvím? To nemusí být pravidlem.