Jste zde

Od domácí kuchyně ke gastroprovozu to není daleko. Chce to jen správné vybavení

gastro vybavení PR Zdroj: Pixabay
Milujete vaření nebo vás prostě jen láká vést restauraci jakéhokoli ražení? Žádný problém. Pokud už máte finance na potřebné vybavení, můžete se pustit do jeho výběru. Poradíme vám, co budete potřebovat.

27. 1. 2022

Asi vás nijak nepřekvapí, že bez profesionálního gastro vybavení se neobejdete. Abyste mohli připravovat dobroty skvělých kvalit, vůní a chutí, musíte se vybavit náčiním, které byste si domů ani nepořídili, nebo byste ho pořídili jen ve skromnější verzi. Důkazem může být třeba chladicí zařízení versus obyčejná rodinná lednička.

Všechno začíná u báječného pití

To první, co svým hostům nabídnete, je beze sporu pití. Některé drinky si vyžadují chlazení a v létě po vás hosté budou chtít led takřka nepřetržitě. Proto vám přijdou vhod spolehlivé výrobníky ledu a drtiče ledu – ty ruku v ruce vytvoří ledové kousky, po nichž budou vaši zákazníci prahnout.

Pokud se chystáte hostit i pořádně mlsné jazýčky, bezvadnou službu vám prokážou i výrobníky chlazených nápojů a ledové tříště, které vykouzlí z mála naprosté chuťové bomby.

Od lahodného pití k božským gastrozážitkům

Po nápojích přichází řada na jídlo a může jít do tuhého. Dobrý kuchař si je jistý v kramflecích s přípravou masa, příloh i zeleniny, ale jakmile mu nedáte spolehlivé nástroje, výsledek nikdy nebude dokonalý. A může přitom jít třeba „jen“ o profesionální krouhače zeleniny, které nacházejí uplatnění v restauracích, velkokapacitních jídelnách i rychlých občerstveních a bistrech. Zkrátka tam, kde by zelenina neměla chybět.

Mimochodem – krouhače zeleniny vám pomůžou nejen se zeleninou, ale třeba i s tvrdými sýry, ořechy nebo čokoládou. Krouhat pak můžete na plátky, nudličky, hranolky a další tvary.

Servírování je jedním z pilířů úspěchu

Zatímco ve spoustě podniků nosí obsluha pokrmy v ruce, jinde se hodí servírovací vozíky, které jim ušetří síly. Protože se číšník nebo servírka nemusí plně soustředit na držení nádobí, zvládne se na vaše hosty třeba i víc usmívat.