Jste zde

Obrazové infrapanely: Spojte ve svém interiéru eleganci s funkčností

infraobrazy Zdroj: infraobrazy.cz
Vytápění interiéru jakékoli místnosti se řadí mezi stěžejní záležitosti, které je třeba před rekonstrukcí nebo stavbou řešit. Ať už jste v jakékoli fázi, určitě není od věci znát všechny možnosti vytápění, jež jsou dnes k dispozici.

25. 11. 2020

Jednou z nich je bezesporu i vytápění prostřednictvím infrapanelů. Jsou to ostatně právě ony, jež dokážou spojit jednak funkci vytápění a jednak naplnit požadavky na estetiku. Jinými slovy, mohou sloužit klidně i jako obrazy. Nevěříte? Pak nepřestávejte číst. Právě na tento typ vytápění se totiž zaměříme v následujících řádcích.

Jak funguje infratopení?

Princip fungování infratopení není nijak složitý. Jeho základem je sálání. Sálavá složka vychází ze zdroje a postupně projde vzduchem. Mění se v teplo ovšem až tehdy, když se setká s různými předměty. Jednat se může nejčastěji o podlahu, nábytek, strop a další věci, jež jsou v dané místnosti. To samé se týká i člověka. Jedná se o velký rozdíl oproti teplu vycházejícím ze standardních konvektorů. Přímo z nich cítíte horký vzduch, jenž jde často vniveč. 

Úplně jiná atmosféra

Jestliže si pořídíte obrazové infrapanely, získáte úplně jiné teplo než u standardního vytápěcího systému. Jedná se o přirozené teplo, jež je rovnoměrně rozprostřené po celé místnosti. Atmosféra je tak zcela odlišná. Vynikající je především fakt, že nedochází k víření prachových částic. Infratopení se tak hodí i pro alergiky. 

Levnější vytápění

Provoz infratopení je maximálně ekonomický. Poměrně výmluvné je porovnání s klasickým teplovodním vytápěním. Infrapanely zajistí úsporu pohybující se okolo 20 až 30 %.

infraobraz-levandule-120x60cm-600w-44.jpg

infraobrazy 2
Zdroj: 
infraobrazy.cz
infraobrazy 2

Elegantní řešení do každého interiéru

Infraobrazy jsou optimální záležitostí i proto, že dokážou vnitřní prostory bytu nebo domu dokonale oživit. Ostatně podle stylových doplňků se pozná, že je konkrétní objekt obydlený. U infraobrazů se lze setkat se spoustou zajímavých motivů. Je pouze na vás samotných, co zvolíte. Hodně oblíbené jsou především květiny a také přírodní variace. Mít doma alespoň na stěně výjevy z lesa, případně louky nebo jiného koutu přírody určitě stojí za to. Moc hezké jsou kupříkladu levandule, růže nebo jiné květiny. Za zmínku stojí i mnohé jarní květiny typu narcisů či tulipánů.    

Unikátní infraobrazy na míru

Rádi byste vsadili na infraobrazy, které jsou originální se vším všudy? Jasně, můžete je mít. Zvolit si lze jakýkoli motiv dle potřeby. Na webu infraobchod.cz to budete mít velmi jednoduché. Stačí si jen vybrat vlastní fotografii nebo jakýkoli obrázek dle libosti a prostřednictvím konfigurátoru si pak motiv přichystat. Do třech dnů budete mít váš infraobraz doma na stěně a budete se moci kochat pohledem na něj.  

Infraobrazy a infratopení od specializované společnosti

Infraobrazy a infratopení se vyplatí pořídit od spolehlivého tuzemského výrobce. Tím je společnost FENIX GROUP, a.s., stálice na trhu s topnými systémy od roku 1990. Firma je prověřena zákazníky po celém světě, vždyť působí v 70 zemích a je držitelem certifikátu pro Systém managementu jakosti ISO.