Jste zde

Na detailech záleží! 4 tipy, jak zútulníte svůj byt

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Někdy přijdete na návštěvu k přátelům, k rodičům nebo k tetičce a z jejich bytu na vás dýchne pohoda. Cítíte se tu tak dobře. Co za to způsobuje? Moderní nábytek? Čistota? Nachystané občerstvení? Ne. Jedná se o malé detaily. Víte jaké?

21. 12. 2016

Máme pro vás 4 jednoduché tipy, díky kterým proměníte chladný a sterilní byt v hřejivý domov.

1. Teplo a vůně domova

Ruku na srdce, koho pohled na plápolající svíčku nezahřeje? Koho neohromí nádherná vůně, která zahalí celý byt? Kdo si podvědomě nevzpomene na Vánoce a pohádky? Tato dekorace do bytu nestojí téměř nic a udělá obrovskou službu. Zkuste si třeba na stolek v obýváku umístit vonnou svíčku Collines a uvidíte tu změnu. Až k vám přijdou přátelé na skleničku vína, zdrží se určitě o trochu déle než posledně. 

Provoňte své bydlení pomocí luxusní svíčky.Zdroj: www.habitat-cz.cz

2. Polštáře, kam se podíváte 

Představte si sterilní pohovku v obýváku zející prázdnotou. Jak na vás působí? Upraveně, čistě a chladně? A teď svou fantazii poproste, aby na tuto pohovku umístila 5 dekoračních polštářků. Ledabyle si je tam rozházejte. Třeba ty s bílofialovými kostkami. Jak na vás sedačka působí nyní? Polštáře prozradí, že na té pohovce odpočívají lidé. Možná si čtou, nebo sledují televizi. Hned pocítíte energii ze skutečného života. 

Pohovka bez polštářků, to není ono. Oživte ji pořádnou záplavou barevného textilu.Zdroj: www.bigstockphoto.com

3. Je libo kytičku? 

Už dávno pominuly doby, kdy jste umělou květinu poznali už na sto honů. Takovými skvosty možná ohromují své kamarádky naše prababičky, ale my ne. Dnes umělé květiny patří mezi nejoblíbenější dekorace do bytu. Proč? Protože bez podrobného průzkumu nikdo nepozná, že nejsou živé. Podívejte se například na svazek růží SIA. Pokud máte hospodyni, vsaďte se, že se jim pokusí vyměnit vodu.

Vypadají tak reálně, že si je poměrně snadno spletete se skutečnou kyticí.Zdroj: www.bigstockphoto.com

4. Jak se pozná dáma na úrovni? 

Svou domácnost posunete o jednu úroveň výš, pokud si pořídíte nějakou keramickou dekoraci. Keramika totiž dodá každému obydlí nádech luxusu a patřičný styl. Váza, šálek na čaj nebo svícen, vše udělá stejnou službu - každá návštěva ihned pochopí, že se o své obydlí staráte opravdu perfektně a s láskou.