Jste zde

Moderní odpadkové koše pomůžou s tříděním a v místnosti platí za designové skvosty

odpadkové koše PR Zdroj: Shutterstock
Nepostradatelný pomocník má svoje místo snad v každé domácnosti. Většinou ho ale umisťujeme tam, kde nepřekáží a není příliš vidět. Moderní odpadkové koše už schovávat nemusíte! Design místnosti totiž umí pozvednout na zcela nový level!

3. 7. 2023

Co všechno umí dnešní odpadkové koše?

Některých se nemusíte vůbec dotýkat, u jiných stačí sešlápnout praktický pedál, který má za úkol odklopit víko, které ukrývá jeho obsah. Ten navíc nemusí tvořit pouze směsný odpad, ale také oddělené nádoby, které vám pomohou s tříděním. To vše jednoduchou, praktickou a intuitivní formou.

Co to znamená v praxi? Že barevným a nevzhledným taškám konečně odzvonilo! Moderní odpadkové koše platí za nepostradatelné společníky, kteří dokonce v místnosti působí designovým dojmem. Dnes je totiž už můžete pořídit nejen z plastu, ale také mnoha dalších moderních materiálů!

Jak vybrat ten správný?

Při výběru bude potřeba zhodnotit několik základních faktorů. V první řadě byste si měli ujasnit, jakou funkci bude odpadkový koš plnit a také to, kam ho chcete umístit. Jinak by měl vypadat koš v kanceláři, jinak ten, který má podtrhnout design kuchyně vyvedené ve skle a nerezu.

Při výběru je důležitý také materiál, který jde ruku v ruce s cenou odpadkového koše. Zpravidla nejlevnější jsou pochopitelně koše vyrobené z plastu a polypropylenu. Ty nezapřou svou praktickou funkci, po designové stránce to už ale většinou nebývá žádná sláva.

Dneska hraje prim ocel a nerez

Stále více z nás tak volí odpadkové koše z nerezu nebo oceli. Ty se vyznačují nejen dlouhou životností, ale také designovou dokonalostí. Většinou jsou také vybaveny zmíněným pedálem pro hygieničtější použití, případně senzorem, který reaguje na pohyb. Většinou si za ně ale už připlatíte.

Při výběru nezapomeňte ani na vhodnou velikost tohoto praktického pomocníka. Drobnou nádobu s objemem do 3 l je ideální umístit do koupelny nebo na toaletu. Pro běžnou domácnost se hodí malý odpadkový koš do 50 litrů. Početnější rodina by se měla poohlédnout po koši se 100l objemem.