Jste zde

Milovice versus Kolín: Nové hnízdo bude prodávat nemovitosti ve Středních Čechách

Zdroj: Prima TV

Byt versus dům – tým Nového hnízda v šestém díle zavítá do Milovic a do Kolína. Jaká je situace na realitním trhu ve Středočeském kraji? A podaří se obě nemovitosti prodat? Sledujte v neděli Prima family! 

12. 11. 2012

Souboj makléřů, souboj cen, souboj bytu a domu. Nové hnízdo tentokrát natáčelo ve Středočeském kraji, kde se ceny nemovitostí liší jako den a noc – a to i v městečkách je pár desítek kilometrů od sebe!

Nejprve do Milovic!

První navštívenou lokalitou budou Milovice. Stávající majitelé si byt koupili před osmi lety v domě kompletně zrekonstruovaném po sovětské armádě a původní dispozice 2+1 si přestavěli na 3+kk.  Nyní mají dvě děti a potřebují něco většího, proto se rozhodli postavit si vlastní dům. Pozemek již mají koupený. Paní je na mateřské dovolené a manžel pracuje v nedaleké Praze. Jaké nové majitele přiláká tento byt v prvním patře o výměře 68 m2?

nove-hnizdo-stred2

Podaří se týmu Nového hnízda prodat nemovitost v Milovicích? Zdroj: Prima TV

V bytě je prostorná komora, oddělená zvětšená koupelna a toaleta. Zůstane zde kompletní kuchyňská linka včetně spotřebičů. Před domem se nachází dětské hřiště a v okolí se vyskytuje hodně zeleně a také dostatek parkovacích míst. Důležité je určitě prověřit technický stav nemovitosti. V domě jsou konstrukce z lehkých materiálů, proto se zaměříme na hlukovou neprostupnost a tepelnou stabilitu místností v letním období, kdy teplota nesmí převyšovat 27 °C .

A pak do Kolína!

Druhou nabízenou nemovitostí je rodinný dům 5+1 na pozemku o výměře 424 m2 v Kolíně. V přízemí se rozkládají tři obytné pokoje, kuchyň, koupelna s toaletou a vstupní hala. Ve druhém patře najdeme dvě místnosti a koupelnu s toaletou. Okna jsou původní špaletová, střešní krytina je z pálených tašek. Dům je částečně podsklepen, v suterénu se nachází také kotelna a prádelna. Vytápění domu je plynové. 

nove-hnizdo-stred3

Dům v Kolíně ke koupi rozhodně neláká svým interiérem, nicméně zajímavá bude jeho cena. Zdroj: Prima TV

Okolí nabízí veškerou občanskou vybavenost: školu, školku, dětské hřište, nemocnici, autobusové a vlakové nádraží a další. Dobrou dopravní dostupnost zajišťuje 7 km vzdálená dálnice D11 Praha – Hradec Králové. V domě bydlela maminka majitelů, v současné době je však prázdný, proto je na prodej. V Kolíně vám technický inspektor poradí, na co je potřeba si dát pozor u staršího domu, a představí nám kontrolní seznam rizik.

Na návštěvě u Heidi Janků

I dnes nahlédneme do hnízda celebrity. Zpěvačka Heidi Janků nás provede svým hnízdečkem a ukáže svá nejoblíbenější zákoutí a nejdůležitější investiční počiny.

Tipy dílu: 1) Při hledání svého realitního makléře byste měli vybírat dle několika základních hledisek. Za prvé by měl být specialistou ve vaší lokalitě. Dále by měl mít dostatečné vzdělání, které můžete rozpoznat dle stupně jeho certifikace, ideálně dle normy ISO. Důležitá je i praxe v oboru a velkou výhodou je jeho působení pod renomovanou realitní kanceláří s dlouholetou tradicí, která vám je schopna poskytnout garanci a záruku na poskytované služby. 2) Pokud vlastníte nemovitost déle než 5 let nebo v ní máte trvalé bydliště více než 2 roky – neplatíte daň z příjmu.

Sledujte další díl nové série o prodeji nemovitostí již v neděli 18. listopadu od 13.05 hod na Prima family!

Související články