Jste zde

Látkové rolety – praktický i stylový doplněk do dětského pokoje

rolety Climax Zdroj: Climax
V dětském pokoji teď děti tráví ještě více času než dříve. Aby bylo jeho prostředí co nejútulnější, je důležité volit vhodné doplňky ve správných barvách a zajistit v něm optimální světlo. Poradíme vám, jak na to!

16. 3. 2021

Doplňky do dětského pokoje aneb Hodně věcí, málo místa

Organizace místa v dětském pokoji je mnohdy oříšek. Dětský pokoj většinou nepatří mezi největší místnosti v domácnosti, přesto se do něj musí vejít spousta věcí. Kromě skříní a postele nesmějí v dětském pokoji chybět úložné prostory na hračky. Školáci navíc potřebují pracovní stůl. Na dovádění je ale zároveň potřeba dostatek volného prostoru. Tomu musíte přizpůsobit i dekorace do dětského pokoje. Vybírejte takové doplňky, které místnost nejen rozveselí, ale také podpoří aktivitu dítěte, a ještě budou mít praktické využití.

climax_1.png

Zdroj: 
Climax
Elegantní látkové rolety Apollo pro zastínění francouzských oken

Na barvách záleží

Děti jsou na barvy citlivější než dospělí. Správně zvolená barva by měla dítě motivovat k učení, rozvíjet jeho fantazii a kreativitu a zároveň mu dopřát klidný a nerušený odpočinek. Záleží také na tom, jaké barvy patří u vašeho dítěte mezi oblíbené. Obecně se pro menší děti doporučují výraznější a sytější barvy, jako jsou červená, oranžová nebo žlutá. Starší děti pak dávají přednost tlumenějším barvám. Doplňky v dětském pokoji je dobré sladit s výmalbou, nábytkem, kobercem i se stíněním oken.

Látkové rolety do dětského pokoje jako součást dekorace

Vytvořte svým dětem zdravé a příjemné prostředí, kde budete mít pod kontrolou množství světla v místnosti. Na hraní nebo plnění domácích úkolů potřebují dostatek světla, které jim však nebude nepříjemně svítit do očí. Aby si děti vytvořily pravidelný spánkový režim, je důležité místnost úplně zatemnit. S tím vám pomohou například dekorativní látkové rolety, které se vyrábějí z látek mnoha barev a dekorů. Snadno je sladíte s interiérem a stanou se skvělým doplňkem dětského pokoje.

climax_2.png

Zdroj: 
Climax
Zatemňovací látkové rolety na okna

Látkové rolety dokážou dětský pokoj oživit i ozvláštnit. Stínění lze dokonce nechat potisknout motivem dle vlastního přání. Své ratolesti tak můžete překvapit roletou, na které budou jejich oblíbené filmové či knižní postavy. Zároveň tím podpoříte dětskou fantazii a možná děti inspirujete i k novým aktivitám a hrám.

Můžete také vybírat z látek různé propustnosti světla. Do dětského pokoje jsou ideální okenní rolety typu den a noc. Jejich látka je dvojitá a střídají se na ní plné pruhy s průsvitnými. Pomocí jedné rolety tak docílíte jak částečného zastínění během dne, tak úplného zatemnění v noci. Dokonalého zatemnění dosáhnete také pomocí tzv. blackoutových látek.

climax_3.png

Zdroj: 
Climax
Plisé látkové rolety pro den a noc

Plisé žaluzie si děti oblíbí

Okna dětského pokoje skvěle zastíní také plisé žaluzie. Jedná se o látkovou žaluzii, která se stahuje jako „harmonika“. Pomocí plisé žaluzií na míru zastíníte i atypická okna různých tvarů. Na výběr jsou kvalitní látky mnoha barev, dekorů a různé propustnosti světla. Plisé se může skládat i ze dvou typů látek – průsvitná látka zajistí dětem dostatek světla při hře, neprůhledná zase tmu, aby se jim lépe usínalo.

climax_4.png

Zdroj: 
Climax
Plisovaná žaluzie do oken na míru

Na rozdíl od rolet je možné plisé žaluzii stahovat v obou směrech – seshora dolů i zespoda nahoru. Pokud máte doma vlhčí vzduch nebo uvažujete o plisé žaluzii do koupelny, pořiďte si ji z textilie s ochrannou úpravou právě do vlhkého prostředí.

Bezpečnost je v dětském pokoji na prvním místě

V dětském pokoji dospělí často nejsou vítanými hosty. Jste si ale jisti, že tam jsou děti v bezpečí? Možná si to ani neuvědomujete, ale šňůrky na roletách a žaluziích jsou pro ně dost nebezpečné. Hrozí, že by se do nich mohly zamotat a uškrtit se. Látkové rolety i plisé žaluzie si ale můžete pořídit i bez šňůrek nebo se šňůrkami, na které děti nedosáhnou. Jejich ovládání tak budete mít stále pod kontrolou.